Wpis z mikrobloga

#coolstory #polska #policja

Co się przed chwilą #!$%@?ło to brak mi słów. W jakim ja kraju żyje?

Wracam sobie z pizzerii, normalnie ubrany, nic nie piłem, idę normalnie rozmawiając z kolegą. Pić mi się chce, to kupiłem cole. Wypiłem, butelka 0.5, w pobliżu nie ma żadnego śmietnika, rękawiczek nie mam, a że zimno, no to chowam ręce do kieszeni razem z butelką bo przecież nie będę śmiecił...
No i nagle nie wiem skąd wyjeżdża policyjna kia z tą dużą furgonetką, wysiada 2 policjantów i drą się:

P - Co tam masz, pokaż kieszenie!!
Ja - butelkę po coli (ze dziwieniem wyjmuję i pokazuje)
P - Zdejmuj kurtkę co tam masz?!!
Ja - Zimno jest, przecież się nie będę rozbierał, nic nie mam...
P - Zdejmuj bo zrobimy przeszukanie tak czy inaczej
Ja - No ok (nie chcąc skończyć jak Wipler odpowiadam)

Zdejmuję kurtkę, pokazuje, nic niema...

P - Po co chowasz tą butelkę do kieszeni?!?!

W tym momencie myślę sobie "co #!$%@??!", ale odpowiadam:

Ja - Zimno jest, nie mam rękawiczek, to wsadzam ręce do kieszeni, nie ma śmietnika, to przecież nie wyrzucę jej na ulicę.

P - No #!$%@? straszne...

W tym momencie zakończyła się ta niewątpliwa przyjemność i panowie pojechali, robiąc okrążenie po bocznych uliczkach, aby jeszcze raz powoli się przetoczyć i zmierzyć nas wzrokiem.

Mój kraj, taki piękny...
  • 50
@JustGotOwned: Funkcjonariusz policji w przypadku podjęcia czynności służbowych ma obowiązek podać swoje imię, nazwisko i stopień. Zatrzymanie i kontrola jest nieuzasadniona w przypadku kiedy nie istniały przesłanki do podjęcia czynności. To, że w kieszeni znajdowała się jedynie pusta butelka nie znamionuje kontroli nieuzasadnionej - policjanci mogli bowiem np. szukać złodzieja, który ukradł butelkę pełną diamentów. ;) Powinni jednak podać przyczynę podjęcia czynności wobec przeszukiwanego. W praktyce jeśli nie trafia się na
@JustGotOwned:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 26 lipca 2005 r.

w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów

§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1-3, 5, 7 i 8, jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.


2. Policjant nieumundurowany przy wykonywaniu uprawnień,
@JustGotOwned: Miałem okazję poprosić policjantów, którzy nie zabezpieczyli odpowiednio miejsca przestępstwa. Byli nieumundurowani, więc ich obowiązkiem było rozpocząć czynności od okazania legitymacji (a nawet nie przedstawili się, że są z policji nie mówiąc o innych danych). Na moją prośbę dostałem odpowiedź o tym, że za dużo filmów się naoglądałem. O swoich obowiązkach funkcjonariusze przypomnieli sobie kiedy poinformowałem ich o rozpoczęciu rejestracji dźwięku i powtórzyłem prośbę.
@Limitless: Mialem tak w rodzinnym miescie. Biegam sobie po parku(ok 40 min). Biegne juz do domu powoli. Nagle zza drzewa wylatuje 2. Policjant z policjantka. Oczywiscie ja sluchawki na uszach to chce wyminac i biec sobie dalej. Ten mi zastawia reka droge. Zadnego dziendobry czy przedstawienia sie. Od razu pytanie co tu robie itd. Nie wiem czy nie uwiezyli ze sobie cwicze czy poprostu mieli jakas akcje, ale przeszukanie bylo. Nigdy
@Limitless: Mój znajomy ma sklep. Jego stały klient pożalił mu się kiedyś, że gdy szedł do niego po piwko znalazł butelkę po piwie na chodniku. Sam był już po jednym ale grzeczny. Pozbierał butelkę i pod sklepem zatrzymał go patrol. Wystawili mu mandat za picie w miejscu publicznym.
Taki był zamysł ustawy o wychowaniu w trzeźwości? Tfu!
@Limitless Każde spotkanie z policja się nagrywa, za nie przedstawienie się policjant może miec problemy jeśli wyslesz nagranie do komendanta:) A w dodatku zawsze możesz żądać protokołu przeszukania (czy jakoś tak) a oni tego nie potrafią napisac a MUSZĄ jeśli ich o to prosisz.
@Limitless:
No widze, ze nie tylko u mnie takie łapanki ... W całym kraju idiotym sie szerzy.
Tuskoland ! A tak wszyscy krzyczeli Kaczogród, zawłaszczanie Panstwa itp
A ja za Tuska wiecej zniewolenia doświadczam. Osobiście mnie też spotkała sytuacja z młodymi krawężnikami tj posterunkowy i starszy posterunkowy. Co Pan tu robi dlaczego Pan tu stoi ! Głęboka komuna wraca do tego kraju.
Albo jakiś SBEK czy UBEK Policje szkoli.
@Limitless: Mnie też tak raz gnoje przeszukali bo myśleli że w reklamóweczce to trzymam jakąś herę czy coś.
Następnym razem trzeba będzie na szybko włączyć nagrywanie dźwięku i poprosić funkcjonariusza o wylegitymowanie się, podanie stopnia i takie tam.
Niech gnój wie że Policja to nie SS!
@Limitless: tl;dr na dole
opowiem wam moje 2 przeżycia, jedne z policjantami drugie z psami.
kiedyś w 2 gimnazjum, z 3 kumplami paliłem zioło z butelki, (mówiłem im przedtem że będzie pszypał motzno i lepiej pójdźmy w jakieś krzaki albo do mnie do piwnicy, ale oni woleli na ławce), spaliliśmy już wszystko i nagle podjeżdzajo bagiety, myślę sobie że pewnie jakiś sąsiad zgłosił bo w sumie z przodu i z tyłu
@Pempik: Żeby nie było, byłem mocno zaskoczony, bo nigdy, nie miałem takiej dziwnej akcji z policją. Zawsze jak podchodzili to było klasyczne przedstawienie się i powiedzenie o co chodzi. Człowiek nie myśli jak nagle ktoś z mordą wyskakuje o butelkę po coli w kieszeni, bo to jest zbyt dziwne. Sam nie raz naginałem prawo lekko i nigdy nawet mandatu nie dostałem, bo policja jaką spotykałem to byli normalni ludzie.

Wczoraj czułem
Funkcjonariusz policji w przypadku podjęcia czynności służbowych ma obowiązek podać swoje imię, nazwisko i stopień(...)


@Tytanowy:

A w rzeczywistości by go sprali a w raporcie napisali, że się na nich pierwszy rzucił.
@Limitless: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów

§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych (…) jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.
2. Policjant nieumundurowany (…) okazuje ponadto legitymację służbową, a na żądanie osoby, wobec której podjęto wykonywanie tych uprawnień, umożliwia