Wpis z mikrobloga

#windowsphone #bojowkawindowsphone #android #ios #apple
Czy niedługo interfejs ModernUI, popularne "kafelki", zupełnie upodobnią się do Androida i iOS? Zapraszam do mego wpisu o tym jak Microsoft "zmiękcza" styl Modern. (Moim zdaniem brak zdecydowania MS w tej kwestii jest dużym problemem dla przyszłości tego systemu).
Link do wpisu: Microsoft ucieka od interfejsu Modern, czy to koniec kafelków?
djfoxer - #windowsphone #bojowkawindowsphone #android #ios #apple 
Czy niedługo inte...

źródło: comment_vRgNNgdGYs9O5dtAtzMl5NaLjaAsrGP8.jpg

Pobierz
  • 24
Problemem jest brak wsparcie developerów. Tam nie ma aplikacji... Apple sprzedał w Q4 2014 ponad 70mln ajfonów. To pewnie 2x tyle, co wszystkich aktywowanych kiedykolwiek WP. Lubię ten system, ale niestety, brak aplikacji jest największą wadą. Interfejs też gówniany, ale idzie się przyzwyczaić. Ale, żeby nie było WP>Android.
70mln ajfonów. To pewnie 2x tyle, co wszystkich aktywowanych kiedykolwiek WP.


@rolfik_r1: wut? Jakieś 3 miesiące temu MS informował, że na świecie zostało aktywowanych ponad 50 mln Lumii, a są też jeszcze inne telefony z WP.

@djfoxer: skąd pewność, że to już finalny design tych aplikacji? Osobiście liczę, że MS podczas BUILD w kwietniu zaskoczy odświeżeniem całego Metro UI i apki nie będą tak wyglądały jak na powyższym obrazku. Mam
@rolfik_r1: Może nie uogólniajmy, aplikacje są. Jeśli nie ma wersji oficjalnych, są zapewne alternatywy, które często oferują więcej niż wydania oficjalne. Na pewno jakieś znajdą się wyjątki, ale jest już tego coraz mniej.
@eDameXxX: Również mam taką nadzieję, że coś się jednak zmieni (podobnie jak w przypadku W10, w którym to cały czas są dodawane nowe i zmieniane stare elementy systemu). Zobaczymy co otrzymamy w lutym :)
@eDameXxX: ok, nie sprawdzałem. Ale nie zmienia to faktu, ze iOS (Androida pewnie tez) aktywuje się w jednym kwartale tyle, co WP przez cały czas

@djfoxer: dobra, jest dużo aplikacji. Ale i tak są kolosalne braki. Niech przeciętny użytkownik iOS czy Androida wskaże 20 aplikacji zainstalowanych na jego telefonie i pewnie w Marketplace będzie połowa tego
@rolfik_r1: "Niech przeciętny użytkownik iOS czy Androida wskaże 20 aplikacji zainstalowanych na jego telefonie i pewnie w Marketplace będzie połowa tego" - ok :) Widzę, że masz iOS, napisz czego używasz na swoim systemie, a ja postaram się Tobie odnaleźć odpowiedniki na WP. Taki mały "challenge" ;) Co Ty na to? :)
@djfoxer: ok, może wyprowadzisz mnie z błędu :) aplikacje nie-hermetyczne, nie-branżowe (których wiem, że na pewno nie ma na WP), ale takie dla zwykłego usera:
1. Flipboard
2. Automapa
3. Yanosik
4. Plague Inc.
5. Shazam
6. Witcher Battle Arena
7. Kupony McDonalds
8. Endomodo
9. Owncloud
10. NC+ GO
11. Philips Remote

To są appki, z których korzystam na codzień. Wiem, że Yanosik jest, bo był jak jeszcze używałem WP
@rolfik_r1:

1. Flipboard - jest
2. Automapa - na razie wypuścili tylko AutoRadar
3. Yanosik - jest
4. Plague Inc. - jest
5. Shazam - jest
6. Witcher Battle Arena - zapowiedziane
7. Kupony McDonalds - jest
8. Endomodo - jest
9. Owncloud - nieoficjalne apki
10. NC+ GO - brak
11. Philips Remote - nieoficjalne powinny działać
1. Flipboard


jest

2. Automapa

brak, ale są dobre inne mapy

3. Yanosik


oczywiście jest

4. Plague Inc.


brak

5. Shazam


jest

6. Witcher Battle Arena


brak

7. Kupony McDonalds


jest

8. Endomodo


jest

9. Owncloud


są nieoficjalni klienci

10. NC+ GO


brak, a z ciekawości dopytam - dobrze Ci ta aplikacja działa? Bo z tego co się orientuje to raczej nie należy do stabilnych. Osobiście czekam na wersję na Windows która
@eDameXxX:

@wajdzik: no dobra, czyli poprawiło się dużo. Niech jeszcze dorzuca przekazywanie rozmów/SMS telefon<=>komputer to będzie całkiem ciekawie. Dla mnie już ratunku nie ma, bo musiałbym zmienić cały ekosystem, a za leniwy jestem, ale idą w dobrym Kierunku. Cortana jest całkiem niezła, chyba lepsza od Siri, pewnie niedługo będzie po polsku (Google now już jest, Siri lada chwila) wiec nie będzie zle
Niech jeszcze dorzuca przekazywanie rozmów/SMS telefon<=>komputer to będzie całkiem ciekawie


@rolfik_r1: dodam do tego jeszcze nagrywanie rozmów, działanie kamery w tle (nagrywanie trasy w samochodzie) oraz nagrywanie z mikrofonu na słuchawkach i jak dla mnie to będzie blisko ideału.
@rolfik_r1:

1. Flipboard - jest
2. Automapa - jest darmowa Here Maps i darmowe Sygic: GPS Navigation, Automapa oficjalnie potwierdzona na koniec wiosny 2015 link
3. Yanosik - jest
4. Plague Inc. - beta test już wystartowały w grudniu, powinna być już na dniach
5. Shazam - jest
6. Witcher Battle Arena -oficjalnie potwierdzono wersję na WP, zatem to kwestia tygodni
7. Kupony McDonalds - jest
8. Endomodo