Wpis z mikrobloga

Prawie jak w Belgii, mieszkam teraz w Knokke. W sezonie jest tutaj tyle ludzi, że nie ma gdzie igły wsadzić.
@Hahazard: Jaką propagandę znowu? Fakty są takie, że w dwudziestoleciu międzywojennym dochodziło do wielu zamachów i ataków terrorystycznych z czego największą aktywność przypisuje się ludności ukraińskiej. Nie jestem historykiem i snuć alternatywnej drogi jaką Polska mogła pójść omijając widmo wojny nie zamierzam, ale do tej pory natrafiałem w internecie ( włączając w to znaleziska na wykopie ) wiele publikacji opisującej to, że terroryzm nie był wcale niczym rzadkim na terenach II
@GhostxT: Bo siejesz. Nie pisałeś o żadnych Ukraińcach tylko "mieszance narodowościowej w całym kraju". Więc nie dziw się, że ktoś Ci odpowiedział i zanegował Twoje rewelacje.

Skoro sam przyznajesz, że na historii się nie znasz i coś gdzieś tam wyczytałeś to się nie wypowiadaj.

W moim komentarzu nie było nic populistycznego ani o upiększaniu historii. No ale zostałeś przyłapany na pieprzeniu głupot i to standardowa taktyka obronna - zarzucić komuś to,
@Hahazard: Siałbym może gdybym uznał za pewnik to co by się stało gdyby nie wojna, a do tej pory pisałem o prawdopodobieństwie i możliwości. Mimo to zaatakowałeś moja wypowiedź jakbym co najmniej wyrażał swoje pełne stanowisko w tej sprawie na forum historycznym.

Nie pisz mi że nie ma nic populistycznego, bo zamiast napisać na spokojnie swoje zdanie i zapytać o to bym rozwinął swoją wypowiedź to wolałeś zaszufladkować mój komentarz jako
@Hahazard: Fajnie się omija teraz całą moją wypowiedź? Napisze to jeszcze raz - ten wpis nie jest forum historycznym i nie miałem na celu pisania rozważań rozwijając szczegółowo moje zdanie. Dlaczego tego nie zrobiłem nawet pomijając ten czynnik? Hmm, no pomyślmy. Może dlatego, że luźno rzuciłem swoje przemyślenia o drugiej w nocy? Może dlatego, że sam wpis z mapą nie był rzucony w tagu historycznym, który wymagałby szerszego spojrzenia? Rozwiałem tak
@void1984: Podałeś tylko jeden z warunków czyli brak mieszania się ZSRR w sprawy Ukraińców. Są jeszcze przynajmniej dwa. Pierwszy to duża autonomia dla Ukraińców gdyż duża wolność studzi zapędy narodowe(Galicja w Austro-Węgrach) a drugi to szybki rozwój gospodarczy Kresów. Oba niezwykle trudne do spełnienia. Natomiast ZSRR mieszało się w sprawy mniejszości narodowych w II RP i z pewnością dale by się mieszało. Także mogłaby wystąpić sytuacja jak w Donbasie.
Pierwszy to duża autonomia dla Ukraińców gdyż duża wolność studzi zapędy narodowe

@Zydomasoneria: Myślałem o Rzeczpospolitej Trojga Narodów

Natomiast ZSRR mieszało się w sprawy mniejszości narodowych w II RP i z pewnością dale by się mieszało

Taki nasz los z takim sąsiadem. Tym bardziej należałoby zadbać o utożsamianie się Ukraińców z RP.
@babisuk: Moi dziadkowie przenieśli się do Wrocławia z okolic Poznania/Kalisza/Częstochowy zaraz po wojnie jeszcze w latach 40. Ale gdyby nie zmiana granic po wojnie, biorąc pod uwagę miejsce mojego zamieszkania, byłabym Niemką.