Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mnie #!$%@?ą polscy kierowcy na autostradzie!

Tak, wiem, nic odkrywczego to nie jest bo #januszekierownicy to popularne zjawisko. Z góry mówię, że nie jestem zawalidrogą, ale jeżdże przepisowo po autostradzie. Rzadko mi się zdarza przekroczyć 140 km/h.

Te migające drogowymi i siedzące na zderzaku #!$%@? doprowadzają mnie do szału. Jedzie taki ksenonowy rycerz herbu lewego pasa i mruga gdy ja wyprzedzam tira. I co mam zrobić januszku? Wystartować niczym rakieta Saturn V w przestrzeń kosmiczną? Poczekaj nerwusie aż wyprzedzę i sobie pojedziesz szybciej niż ja. Ale od tego chamskiego poganiania gorsze jest to siedzenie na zderzaku. Nosz #!$%@? 50 cm od zderzaka jedzie taki przy prędkości 140 km/h. Niech no się teraz coś stanie przed nami, co będzie wymagało ostrego hamowania. Karambol gwarantowany. I widzę czasem tych debili w leasingowych furach jak mnie wyprzedzają dwa razy bo po drodze na stację zjeżdżają. Firmowy samochód heheheh firmowe paliwo hehehehe. Ciągniesz malina! I nie nie mam bólu dupy bo mnie nie stać na jazdę z pedałem w podłodze i nie mam auta co wyciąga 250 km/h. Jedyne czego chce to bezpiecznie dojechać z pkt A do pkt B bo codziennie robię 250 km. I jadą te leasingowe kawalkady Insignii, Passatów i Octavii z rejestracjami WIxxxxx, po 10 samochodów siedzących sobie na zderzaku. Mój kolega z Hiszpanii gdy go wiozłem z lotniska, był przerażony, bo nawet u niego, przy tamtym temperamencie się tak nie #!$%@?. O wyprzedzaniu prawym pasem nie wspominam bo za to powinni odbierać prawko.

A najgorsze jest, że taki pojedzie do Niemiec, wróci i wszystkim opowiada "Pacz Grażyna, w tych Niemczech to się super jeździ, kultura, szerokie i równe drogi" No to #!$%@? zacznij jeździć tak jak Niemcy i już będzie miło i bezpiecznie.

#januszekierownicy #polskiedrogi #motoryzacja #gorzkiezale #oswiadczenie
  • 172
@alvaro1989: uwielbiam takich, co w trakcie wyprzedzania dwóch naczep i dwóch tirów jadących jeden za drugim, nagle siada na zderzak, trąbi i miga światłami.
Polecam wtedy test klocków hamulcowych i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze (czytaj - zrównać z tirem), aż temu z tyłu przejdzie nerwowy tik ciągnięcia za wszystkie wajchy w samochodzie. Dzięki temu zapewniamy bezpieczeństwo i czekamy aż minie mu atak padaczki i nie spowoduje większej ilości
@Xizor: Poważnie? Całe życie żyłem w kłamstwie (,) muszę doczytać kodeks drogowy. Ale tak czy siak nikt nie spodziewa się na autostradzie wyprzedzania prawym pasem i to może doprowadzić do ciężkiego wypadku.
moga sobie jechac 90 km/h jesli nie koliduja lewego pasa. bo niby czemu nie moga? minimalna to 40 km/h


@Stitch: bo obniżają płynność ruchu - jest obok autostrady normalna droga i można sobie jechać spokojnie 80

tłumaczenie, że "przepisy pozwalają bo minimalna to 40 to egoizm" nie jesteś sam na drodze - Twoje działanie ma konsekwencje dla innych... jadę autostradą, jedzie sobie babcia w Tico 80, autobusy i TIRy jadące 90-100
@alvaro1989: No nie do końca. Sam trochę się zagalopowałem bo napisałem niedokładnie i dlatego usunąłem komentarz. Zgodnie z PRoD

10.Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym
jesli jada prawym pasem 80-90 to ich interes.


@000loki: nie jest ich bo nie są sami na drodze

Jesli ktos jedzie na tyle szybko, na ile czuje, ze moze bezpiecznie jechac to niech jedzie i 70.


@000loki: jak ktoś się źle czuje z prędkością 70+ na autostradzie to niech jedzie alternatywną trasą - a nie autostradą

Wole zeby ktos jechal 80 i sie nie #!$%@?, niz testowal skila, cisnal 140
jak ktoś się za nimi trzyma to luzik, gorzej jak ludzie jeżdżą wolniej niż TIR - co na polskich autostradach jest normą, na podwarszawskiej A2 ludzie do Grodziska pyrkają sobie z prędkościami poniżej 80


@Jack_Donaghy: Tu się zgadzam. Jeżdżę na trasie Łódź-Warszawa i to jest masakra co się dzieję na wyjeździe. Autka z rejestracjami WGM i WZY jadą 90 km/h. Może nie wiedzą, że ich auta palą w miarę podobnie przy