Wpis z mikrobloga

W związku z postępującą ofensywą Rosji, ukraińscy pasjonaci wojskowości dynamicznie aktualizują swoje strony internetowe. Na poniższej możemy znaleźć całą masę rysunków złożeniowych czołgów, wyjaśnienia fizyczne odnośnie przebijania pancerza, sposoby najeżdżania na przeszkody, szczegóły konstrukcyjne.... i wiele innych. Niestety 99% cyrylicy. Lecz nawet żeglując na ślepo jest na co zawiesić oko, oby istnienie jej pozostało dla was jedynie ciekawostką.

http://armor.kiev.ua

#czolgi #wot #wojna #ukraina
Pobierz
źródło: comment_FH8D0Az5x1Cnk2lYyQbTuc2Tpa96fq2w.jpg
  • 11
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Zgodzę się, że nie taki diabeł straszny. Ale nie sądzę, by osoba, która nie miała za dużo (wcale?) kontaktu z rosyjskim zrozumiała choćby 10% tematycznego języka. Odczytasz słówko ,,god''. Niby ta sama liczba liter co ,,rok'' i nawet środkowa taka sama, ale jak nie rozumiesz pozostałej części zdania - skojarz... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PeaceUN: Tak, w pewnym stopniu umiem grecki (znam alfabet, nie potrafię czytać fonetycznie ani głosek ani całych wyrazów), co nie przeszkadza mi w rozumieniu prostych tekstów. Myślę, że chwila obycia z językiem wystarczyłaby mi na ogarnianie podstawowych konwersacji.

@KtosKtoSamNieWiesz: No niby tak, ale "god" przecież prawie zawsze występuje w towarzystwie liczebnika. Albo pisanego normalnie, tj. 10, 11 itd. albo pisanego słownie, np.: "одиннадцать". I nie zwalajmy tego, że ktoś jest
@PeaceUN: Hmmm... Była dosadna i niesłusznie usunięta.
Jednak widzę, że masz problem w zrozumieniu tego co napisałem.
Sproszczę:
Na początku napisałem, że jeżeli dobrze ogarnie się cyrylicę i dobre czytanie słów to można zrozumieć dużą ilość tekstu.
Niżej napisałem, że znam część greckiego alfabetu w symbolach, jednak nie wiem jak czyta się poszczególne wyrazy i głoski. ALE taki poziom znajomości pozwala mi zrozumieć część podstawowych tekstów.
Gdzie tu chcesz użyć moich