Wpis z mikrobloga

Jeśli miałbym w trzech punktach określić czynniki, które są bardzo istotne, dzięki którym ktoś jest w stanie się zmotywować, to:

1. Wybrać otoczenie ludzi, którzy ułatwiają osiągnięcie określonego celu.
2. Ustalić cel do którego się dąży.
3. Traktować analizowanie przeszłości tylko i wyłącznie jako pomoc w poprawie przyszłości.

I właśnie odnośnie punktu pierwszego, to chcę napisać, że jestem bardzo zadowolony ze swojego #rozowypasek
Dość długo gadałem jej takie pierdoły motywacyjne, bo sama chce bardziej ogarniać. I teraz zaczęło to wszystko procentować i jak czasem zdarzy się choćby taka głupota, że nie chce mi się posłać łóżka, czegoś posprzątać itd., to mi powie


I motywuje mnie to jak cholera, zabawne i przerysowane, ale działa.

Będę wrzucał różne polecane książki/audiobooki, filmiki i teksty pod swoim tagiem #milionowamotywacja
Kolejne materiały zawsze z tagiem #milionowamotywacja
#prokrastynacja #motywacja

I wideo trochę z dupy, ale wrzucę, bo koniecznie chcę żeby na naszym weselu była ta piosenka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

D3lt4 - Jeśli miałbym w trzech punktach określić czynniki, które są bardzo istotne, d...
  • 11
Chcesz zarabiać miliony, a masz problem z posłaniem łóżka?


@D3lt4: A jak mam się motywować, jeśli nie chcę zarabiać milionów?
@Siganiv: Ja sam kokosów też nie zarobię, dlatego zamiast kredytu na mieszkanie, to będę brał kredyt na firmę. Jeśli chcę zarobić prawdziwe pieniądze, a nie sprzedawać swój czas, to muszę to zrobić nie swoimi rękoma. :)
chęć samorealizacji i osiągania celów wyższych

to muszę to zrobić nie swoimi rękoma.


@D3lt4: Samorealizacja czyimiś rękami?

no właśnie, po co masz się zmotywować?


Mam kilka równoległych wizji i chyba to powoduje paraliż decyzyjny. Czas wybrać jedną.
@D3lt4: Znasz jakieś dobre książki traktujące o zwalczaniu źródeł prokrastynacji? Szczególnie tych o naturze lękowej. (tylko takie bez coachingowego #!$%@?, w stylu myśl pozytywnie blabla)
@Ned: Hmmm... Niestety nie bardzo. Sam raczej takich problemów nie miałem, w związku z tym nawet jeśli coś takiego słuchałem, nie zwróciłem na to szczególnej uwagi.

Z ciekawości, opisz tutaj lub na priv jak wolisz - co to za lękowe źródła prokrastynacji.