Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 22, Saltillo. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

Dzisiaj będzie o artyście, który ukrywa się pod pseudonimem Saltillo. Nazywa się Menton J. Matthews III i jest multiinstrumentalistą. Współtworzy też muzyczny projekt o nazwie Sunday Munich. Jego muzyka zawiera wszystko to co lubię najbardziej: pianina, instrumenty smyczkowe, elementy trip-hopu i elektroniki. Lubi też wzbogacać swoje utwory wersami z Shakespeara czy filmów.

Tradycyjnie zaczniemy już od utworu, który najbardziej wpadł mi w ucho. Nosi on tytuł "Grafting" i już od pierwszych sekund jest świetną kompozycją. Zaczyna się od mrocznego brzmienia wiolonczeli, potem dochodzą skrzypce i świetna trip-hopowa perkusja. Wisienką na torcie jest natomiast wokal, "wyjący", zawodzący, nucący. Coś wspaniałego.

Kolejnym świetny utwór to "A Hair on the Head of John the Baptist". Zaczyna się wyśmienicie, melodia na pianinie okraszona rozmaitymi wokalami (cytatami). A później zaczyna się wpadające w ucho trip-hopowe brzmienie ze słyszalnymi w tle pobrzdąkiwaniami na gitarze.

Teraz, dla odmiany będzie instrumentalna kompozycja pod tytułem "002 F#m". Całość wykonana na pianinie.

A na koniec utwór "If Wishes Were Catholics" z ładnym, kobiecym wokalem - żony Mentona. Mamy dudniącą perkusję, przytłumioną i słyszalna gdzieś tam w tle, do tego instrumenty smyczkowe i pianino. Dobrze wymieszana elektronika z innymi instrumentami i dobrym wokalem.

Ciekawostki:

Menton J. Matthews III znany tez jest jako Menton3 i oprócz muzyki, również maluje, rysuje, tworzy grafikę i komiksy.

Możecie sprawdzić jego prace pod tym linkiem.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut
Pobierz Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 22, Saltillo. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho...
źródło: comment_UNaBYkYMiJZfgmp7z8WhgJtbozNSBMzo.jpg
  • 3