Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 25, Unkle. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

Dzisiaj posłuchamy kolejnego brytyjskiego projektu. Na odsłuch weźmiemy duet stworzony przez Jamesa Lavelle'a i Tima Goldsworthy'ego. Obecnie projekt tworzą Jamesa Lavelle i Pablo Clements. A bardziej znany ten duet jest pod nazwą Unkle. Tworzą oni muzykę określaną jako trip-hopową z elementami elektroniki, downtempo i trip-rocka.

Zaczniemy od utworu z bardzo fajnym teledyskiem, utwór "Rabbit In Your Headlights". Z gościnnym udziałem Thoma Yorke'a na wokalu, znanego z zespołu Radiohead. Bardzo przyjemna kompozycja z melodią graną na pianinie i ze świetnym, snującym się, flegmatycznym wokalem Thoma.

Dalej na odsłuch weźmiemy utwór "Lonely Soul". Z fajną trip-hopową perkusją i instrumentami smyczkowymi w tle. Tutaj na wokalu wystąpił Richard Ashcroft, muzyk z zespołu The Verve. To ten gość, co w teledysku do "Bittersweet Symphony" idzie przez miasto like a boss ;)

Kolejną świetną kompozycją jest utwór "Eye For An Eye", utwór który słuchałem najszczęściej z repertuaru Unkle. Fajne drum and bassowe brzmienie z szybką perkusją.

Kompozycja "In A State" zmienia natomiast klimat powyższych utworów o 180 stopni. Tutaj na początku mamy fajne pianino, a potem dochodzi szybka perkusja, a całość brzmi jak danceowa kompozycja ;)

Teraz trochę ambientowy klimat, utwór "Serene". Króciutka kompozycja, ale za to świetna! Instrumentalna z bardzo fajnym, kobiecym "wyciem" w tle. Takie symfoniczne intro do płyty.

Na koniec utwór "Heaven", który kojarzy mi się z twórczością Vangelisa. Podobny klimat. Wpada w ucho, a w dodatku ma fajny wokal.

Ciekawostki:

Przez lata twórczości Unkle, współpracowali oni z wieloma znanymi muzykami. I tak cytując Wikipedię:

"Z grupą współpracowali m.in. Ian Astbury (The Cult), DJ Shadow, Thom Yorke (Radiohead), Michael Diamond (Beastie Boys), Richard Ashcroft (The Verve), Ian Brown, Josh Homme (Queens of the Stone Age), Robert Del Naja (Massive Attack), The Duke Spirit, Joel Cadbury (South), Gavin Clark i wielu innych artystów".

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin
Pobierz Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 25, Unkle. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho


...
źródło: comment_3KWaipSNMxjtIM015MVqFzyHJ5vX5ztZ.jpg
  • 13
@lucku: będą, prędzej czy później ale będą.

@White_Owl: Zaucha, Grechuta, można słuchać bez końca. Ale nie będzie Anawy, bo się okaże, że z 5 osób da plusa a reszta się zapyta co to. Szkoda by było takiego wstydu.
@Emtebe: W zasadzie DJ Shadow współtworzył Psyence Fiction (i to moim zdaniem bardzo słychać) i tej płyty mogę słuchać na okrągło. Późniejsze płyty są fajne, ale właśnie jakoś mi brakuje Shadowa

Szkoda, że dopiero teraz trafiłem na #wpadlomiwucho - połowa jest na mojej playliście, resztę muszę przesłuchać. Doskonały wybór