Wpis z mikrobloga

Jestem (chyba?) szczęśliwym właścicielem karty 780 ti w dość limitowanej edycji chipsetu Kepler (rev.B)
Karta została zakupiona w listopadzie 2014r kiedy na rynku brylowaly już w pełnej okazałości karty z chipsetem Maxwell.
Na czym polega wyjątkowość tego chipu/karty?
Linus w jednym z filmów swojego autorstwa stwierdził że karta którą on posiada
(która służy mu jako baza do porównywania innych kart)
śmie określać jako "Golden Sample" ponieważ w wiekszości testów O/C jego karta (780ti referent) uzyskiwał o wiele wyższe możliwe wartości OC w porównaniu do konkurencji.
Dopiero po ukazaniu się na szerokich wodach kart z oficjalnie oznaczeniem "Gigahertz Ed" było wiadomo że konstrukcja chipsetu została nieznacznie ulepszona.
Jak wspomniałem edycja od Gigabyte została oznaczona w wersji BOX jako edycja "Gigahertz" niestety PCB plyty nie bylo dobrze przygotowane pod tę konstrukcję karty i wlasciciele czesciej narzekali na karte, jej zerowe zdolnosci do OC i ogolne wrazenia z uzytkowania (o konsumpcji TDP nie wspominajac - opinie są dostępne ogólnie w necie).
Mam od wczoraj ASUS 780 ti OC CU II Black. Ed. i nie ma widocznych ułomnosci znanych gigabyte. Udalo mi sie podkrecic karte do wartosci niemal niemozliwych do uzyskania dla innych 780ti a dostanie rev.B to czysty strzal gdyz nie ma odseparowanej edycji karty tak jak zrobil to Gigabyte w swoim wypadku.

780ti ma bazowo zegary 875Mhz i Boost 928Mhz w tescie Unigine heaven 4.0 mialem dla porownania 1371Mhz i 67oC. temp max. (wynik poniżej)
Wynik w Firestrike 3DMark11 -1200 bez 2 punktow.
970GTX zjedzone w rankingach.
Dorownujac w rankingach Heaven 4.0 chocby 980GTX bez OC.
Właściciel (Starszy Pan z Niemiec) chyba nie zdawał sobie sprawy z tego jakie Jewelery mi sprzedaje na #ebay.
Karta ma fabrycznie naklejoną jeszcze folie na backplate :)


#pcmasterrace #hardware #kartagraficzna #nvidia #pc #komputery #tylewygrac
A.....h - Jestem (chyba?) szczęśliwym właścicielem karty 780 ti w dość limitowanej ed...

źródło: comment_YOlzKNW7MVnEIexXtbGeLoowiHKxJk83.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@remek4x4: zadziwiająco mało, tylko dlatego że facet nie akceptował PayPala tylko przelew i wielu się wycofało z licytowania, a na ebayu brak PayPala uruchamia dodatkowe światełko u potencjalnego kupującego, zaryzykowałem, udało się. 350Eur. Na fakturze wisi 520Eur.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: cpt. Obvious widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie po fpsach średnich widać ze różnica to 8, czyli całkiem sporo. Mógłbym jeszcze wyciskać z mojej 970 ale nie sądzę żeby się podniosło wyżej niż 1-2 fps. Trafiłeś na dobry deal po prostu, gratuluję udanego zakupu.
PS. Wciąż nie żałuję że kupiłem moją 970 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mak0wi3c: im wyżej w rozdzielczości tym nasza różnica byla by już tylko wieksza.
Ja nawet nie wiem czy to max jaki bym wyciągnął na tej karcie to drugi zegar z rzędu który wrzuciłem, myślę że i 1400Mhz by poszło skoro udalo mi się utrzymać tak niskie temperatury. Mam Dual Bios wiec może w przyszlości pokombinuje z biosem. Na tą chwile do 2560x1440 nie mogłem niczego lepszego znaleźć za "te" pieniądze.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: jasna sprawa, ja raczej nie pójdę powyżej fhd. Może kiedyś jeśli dokupię druga taką samą kartę. (Tak, tak mimo że mam 3,5gb vram. Ty masz tylko 3 :) )
Będąc tobą na razie bym nie kręcił. Poczekasz aż będzie gra której karta nie ogarnie i wtedy będziesz miał tego asa w rękawie i poczujesz się "like a boss" wyciągając go :D
  • Odpowiedz