Wpis z mikrobloga

#muzyka #trance #classictrance #trueclassictrance #hardtrance #acid #acidtrance
Synthetic Progress - Acid Future
Dawno tego nie słyszałem.
@dmageddon @FieldsOfHope
Blogujecie gdzieś? Mi by się przydał taki mikroblog, tylko taki, który nie zniknie. Nie zależy mi by ktoś czytał moje wypociny. Chcę np. wejść w hashtag #paramitegra i zobaczyć w co grałem parę miesięcy temu, #paramitesluchapiosenek i przypomnieć czego ostatnio słuchałem. Tutaj nie ma żadnej stabilności, administracja olewa użytkowników, sam portal stacza się z roku na rok. Możecie coś polecić? Dobrze by było, jakby dało się robić jakieś backupy wpisów na dysk, tak żebym mógł nostalgicznie przypomnieć sobie czego słuchałem i co oglądałem za parę lat :)
paramite - #muzyka #trance #classictrance #trueclassictrance #hardtrance #acid #acidt...
  • 12
@dmageddon @FieldsOfHope
W ciągu ostatnich tygodni odkryłem trochę ciekawych tracków.
Ten to dla mnie diament. Bardzo rzadki jak się zorientowałem. Zapomniałem już jak nazywają się sample które wchodzą na początku i są obecne przez większość utworu. Co myślicie o samplach które wchodzą w 1:40. Nie znam ich nazwy, zapewne mają jakąś, bo były bardzo popularne w latach 90. Moim zdaniem akurat pasują do klimatu tego utworu - szum wody i dźwięki wielorybów
paramite - @dmageddon @FieldsOfHope
W ciągu ostatnich tygodni odkryłem trochę ciekaw...
Poniższa perełka znajduje się tak jak powyższa na składance "Neowave - Roots Of Trance Anthology 1994 Part 9:Hard Trance Six", chyba jedna z najlepszych części RoT. Czuję się jakbym brał jakieś narkotyki. 3 lata później w 97 umieścił na b-side bardzo podobny utwór, taka ciekawostka. https://www.youtube.com/watch?v=s7lNkHi_2Zo
Ciekaw jestem jaka jest geneza nazwy utworu, brunch kojarzy mi się tylko z posiłkiem.
Steve Baltes - Naked Brunch
paramite - Poniższa perełka znajduje się tak jak powyższa na składance "Neowave - Roo...
A oto niebiański kwaśny nektar. Zaczyna się spokojnie, ale to nieprzewidywalna bomba wybuchająca w środku dżungli :) Jeśli odejdę z tego świata i dostanę 72 winyle, to całkiem prawdopodobne, że będzie to jeden z nich.
Mandala - Astralia
paramite - A oto niebiański kwaśny nektar. Zaczyna się spokojnie, ale to nieprzewidyw...
@paramite: Na użytek wyłącznie własny tworzę sobie przeróżne playlisty na YT - niewykluczone, że je kiedyś upublicznię. No i moim marzeniem od kurde co najmniej paru lat (a tylko marzeniem, bo nie mogę się zebrać i go zrealizować) jest strona. Nie blog, ale prywatna strona, która by gromadziła rzeczy którymi się zajmuję, a jedną z tych rzeczy jest muzyka. Ja bym Ci poradził tak - kup sobie tani, albo na początek
@paramite: Z playlistami YT wiąże się jednak ryzyko, że materiały zostaną usunięte i nie będziesz wiedział, co było pod tą usuniętą pozycją - trzeba skrupulatnie zachowywać sobie tytuły np. w opisie playlisty.
@paramite: Nieco spóźniony jestem. Świetne wstawki, z których znałem wcześniej tylko Acid Future i Australia, ten drugi pamiętam, że zapadł mi w pamięci przez tę melodię w 3:05. Jakiś czas później wpadłem całkiem przypadkiem na poniższy kawałek Curare i usłyszałem coś podobnego, ale w jeszcze piękniejszej formie, choć cały kawałek jest w zupełnie innym stylu. Tak czy siak to, co się dzieje po 2:38 to czysta poezja jeśli chodzi o miękkość
FieldsOfHope - @paramite: Nieco spóźniony jestem. Świetne wstawki, z których znałem w...