Wpis z mikrobloga

uklon do tych, ktorzy chwala sie, ze w razie wojny pierwsza rzecza ktora zrobia to ucieczka za granice


@JestemKaspi: Tak, zostanę i będę bronił tego #!$%@?łka... Z tego kraju trzeba uciekać, bo ludzie są zbyt głupi żeby zrozumieć, że mogłoby być lepiej, a starsze pokolenia nie przyznają się do błędu i tego, że zmarnowały 25 lat wolności i cały czas brną w zaparte i pchają się w coraz większe bagno. Za
@xkorzen: O, to samo chciałem zrobić, ale myślałem że to na tyle oczywiste, że nie trzeba tego robić, no ale przecież to nie ważne, hurr durr walczyć nie uciekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A chodzi o to, że możesz pojechać w sobotę na działkę, zrobić zakupy w sklepie, gdzie mowią po polsku, zaprosić rodzinę i zrobić grilla bez obawy, że po drodze ktoś zwyzywa Cię z powodu narodowości


@JestemKaspi: No to są najważniejsze rzeczy w moim życiu. Po co mi porządna służba zdrowia, mądre prawo podatkowe i karne, porządne sądownictwo, sprawnie działające państwo i godna praca. Ważne, że można mówić po polsku i robić
@JestemKaspi: @dzangyl:

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby