Wpis z mikrobloga

Siema Mircy i Mirabelki. Będę starał się o jakąś robotę w #krakow, w związku z tym, że kończę technikum za miesiąc i szykują się najdłuższe wakacje w życiu. Kończę technikum na profilu technik elektronik, mam ukończony kurs programowania sterowników PLC marki GE z certyfikatem firmy Astor, rok specjalizacji i nauki programowania na sterownikach Siemensa, uprawnienia SEP na eksploatacje do 1KV, prawo jazdy kategorii B. Z doświadczenia to działam aktywnie od ok. 1.5 roku w serwisie przepompowni wodnych w swojej gminie i jeszcze ewentualnie jakieś inne mniejsze robótki w tym stylu. Jestem bardzo komunikatywny i #!$%@? mnie łatwość nabywania nowych kontaktów oraz wysoka kultura osobista. Znam angielski w stopniu komunikatywnym, niemiecki i francuski odrobinę. Jak myślicie, jakie mam szansę na dorwanie lepszej roboty niż jakaś gownopraca za 1400zł na rękę po 12h dziennie? I jaka stawkę mogę wywalczyć i o jaką się starać?
#pracbaza #krakow #pytanie #kiciochpyta #techbaza wołam tez #licbaza żeby zobaczyli sobie różnice co się ma po tech, a co po licbazie :).
  • 19
@MZ23: Cóż, znam kilka takich osób i lepiej ich nie obrażaj, bo często wiedzą więcej ode mnie. :P

Wiadomo, że jakiegoś super stanowiska nie dostaniesz ale przecież można zacząć od elektryka i robić sobie w międzyczasie studia i cisnąć dalej. :-)
@MZ23: Jak jesteś ogarnięty, to zawsze masz szanse. Trzeba tylko mieć trochę szczęścia. Będzie teraz lato i sezon, więc może będzie trochę łatwiej coś znaleźć. Powodzenia i to wcale nie jest taka super praca, żebyś potem zaskoczony nie był. :P
@cesarz_galaktyki: rozumiem, w stresie jestem nauczony ogarniać, jedyne czego się boje to braku doświadczenia :). Jakieś proste programy potrafię pisać, logikę rozumiem, no ale jednak powiedzmy programu na jakieś duże obiekty raczej nie potrafilbym napisać jeszcze :)
@MZ23: nie musisz pisać programu na duze obiekty bo byś był na utrzymaniu ruchu a nie na projektowaniu i pisaniu oprogramowania do maszyn. Czas na zdobycie wiedzy będziesz miał na okresie próbnym. Nikt cie nie zostawi samego na zmianie tylko będziesz miał jakiegoś mentora, który będzie tobie tłumaczył
@Traviu: sprawdziłem, lecz z tego co widzę po głównej stronie tylko zaproszenia na praktyki i staże, a co do ofert pracy to chcą inżynierów :). Planuje nim zostać ale dopiero niestety za jakieś 5 lat ;)