Wpis z mikrobloga

Kurde, co się #!$%@?ło... #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank wprowadza od czerwca 6zł/mies za kartę i już u większości mirków załączyła się cebula i deklarują przesiadkę do Smart Banku.
Tydzień temu wypełniłem wniosek, karta doszła wczoraj i tego samego dnia się o tym dowiedziałem. Moi kumple z klasy mają konta w BZ WBK, PKO i mBanku i jakoś nie mają problemu z płaceniem za kartę. Ja, chłop ze wsi nie mam póki co stałych dochodów (uczeń) i kasę dostaję okazyjnie, dla mnie więc najlepiej by mogło nie być tych 6zł/mies. Muszę sobie rozważyć szybkie wyrobienie konta walutowego w EUR chociaż, póki nie ma za to opłaty 10zł. Sam już nie wiem, czy jest sens kombinowania z zastrzeżeniem karty i bawieniem się z wirtualną kartą BZ WBK. A te Smart Bank ma prymitywną bankowość internetową, brak wpłatomatów i natychmiastowych, dodatkowo też ma być sprzedany, więc nie widzę sensu spierniczania tam, bo prędzej czy później i tak to dotknie.
#banki #banki #cebula #cebulacontent
  • 14
@TheLaw: to tylko pokazuje, że większość osób korzystających z t-mobile to studenci bez konkretnych dochodów i wydatków + osoby korzystające z konta jako jakieś zapasowe.

Dla kogoś kto pracuje i ma jakieś minimalne wydatki to te 200zł jest śmiesznie niskie. Dla osób takich jak ja gdzie praktycznie całkowicie zrezygnowały z płacenia gotówką na rzecz karty(jedyne co mam w portfelu to drobniaki do parkomatów itp.) to tym bardziej.
@Kliko: Tyle że taka egzotyka nie ma placówki we Wrześni. Do Wrześni gdzie się edukuję mam 30km a do Poznania z 3x tyle.
@Vojak: No tak, rozumiem, za samo paliwo płaci się co najmniej 2x tyle. W sumie mógłbym te 6zł przeżyć, to nie majątek. Karty jeszcze nie aktywowałem ani jej pisałem, muszę się zastanowić, ale na razie nie widzę sensu ucieczki.
@Paralotnia: Chodziło mi o Raiffeisen. T-Mobile są ale salony, bo placówki Usług Bankowych są w Poznaniu. Zawsze mogę wpłacić w Aliorze, prowizja 2,30 do 230zł nie jest majątkiem
@TheLaw Te same banki #zagranica nie pobierają żadnych prowizji, szóstaka to ja mogę dopłacić żebym miał razem z kontem ubezpieczenie wszystkich gadżetów elektronicznych, ubezpieczenie na wakacjach do 100k funtów albo holowanie i pokrycie kosztów naprawy samochodu. Żadna cebula kolego... pobieranie opłaty za kartę która jest standardem w normalnym kraju i dostępna jest za darmo (bo musisz ją przecież mieć) to jest #cebula ze strony banków także nie siej fermentu.
@Paralotnia: Z drugiej strony T-Mobile daje 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu, aczkolwiek i tak bym to robił okazjonalnie, więc 5zł pewnie nie robiłoby różnicy
Chyba będę musiał się zastanowić przez te święta