Wpis z mikrobloga

Oceńcie to mirki.

Analiza kursu BTC

Omówienie wykresu: (Bitfinex) Po sporym i agresywnym spadku z poziomu 253 USD na 245 USD z 8 kwietnia 2015 roku kurs chwilowo oparł się na poziomie 243 USD. 9 kwietnia wszedł w kolejną korektę, już nie tak znaczącą, a następnie wyrysował formację młota na poziomie 236,5 USD. Formacja potwierdzona została dziś na wykresie godzinowym o 8:00 i jest obecnie obowiązującą linią wsparcia. W szerszej perspektywie widać, że poziom 236 USD nie raz był już testowany i istnieje prawdopodobieństwo, że w najbliższych dniach nastąpi w oparciu o niego fala wzrostowa. Rejon jest więc technicznie atrakcyjny dla otwarcia pozycji długich, z tym, że należy rozważyć dalsze zaangażowanie w momencie, gdy nastąpi zamknięcie świecy poniżej tego poziomu. Edycja: (Bitfinex) Po przełamaniu wsparcia na poziomie 236 USD kolejnego należy oczekiwać na poziomie 216 USD.

#btc #bitcoin #kryptowaluty
p.....4 - Oceńcie to mirki.

Analiza kursu BTC
 Omówienie wykresu: (Bitfinex) Po sp...

źródło: comment_gmHpz551HPO1OCHmtjA5nEy5BDW1EIfC.jpg

Pobierz
  • 15
@Kaeste: no ok: 10-15%

@pawlo74: Ale właśnie o to mi chodzi, nie przeżył na własnej skórze tych wzlotów ceny po 10-20x i ciężkich upadków o 40-80%. Jak człowiek tego nie doświadczy, to zmiany o 10% (które dla "starych wyjadaczy" nie są szczególną nowością) robią na nim silne wrażenie - a stąd krótka droga do pójścia "z prądem" razem z innymi nowicjuszami, do zachowań stadnych.

Widziałem na forach w czasie baniek
@McGravier: a to teraz czaję. Jak najbardziej zgadzam się z każdym słowem. Widzisz szczerze mówiąc ja też nie przeżyłem tego na własnej skórze ale wiem to z historii bitcoina bo się tym ostro interesuję. A co do instynktu stadnego to faktycznie bardzo silny u nowicjuszy i nie tylko.
@pawlo74: Wyobraź sobie, że na początku 2012r kupiłem na próbę jakieś 25BTC za ok. 500zł (jeszcze na MtGox, niech piekło ich pochłonie), cena wynosiła jakieś 5-8USD za sztukę. Pobawiłem się, cena w ciągu kilku miechów wzrosła do 12-14USD, sprzedałem część, część zatrzymałem, na dalsze inwestycje. cdn
@pawlo74: W marcu 2013 nastąpiła kolejna bańka, myslałem sobie, "kurcze, przecież wykres jak wół przy poprzedniej, nie mozliwe aby ludzie byli takimi lemmingami aby wywołać następną, kiedy jest jasny zapis historyczny poprzedniej, umieją przezież wyciągać wnioski? No i sprzedałem resztę po 20 - 25 USD - to była bardzo cenna lekcja. Bardzo ważne jest, żeby takich rzeczy się nauczyć zanim się wchodzi z poważnymi pieniędzmi.
tak mowili o tej z 2012


@igierr: teraz dopiero zczaiłem, że jesteś nowy w społeczności Bitcoin to pewnie gdzieś czytałeś albo słyszałeś. Spoko, wydaje mi się, że na pewno też tak mówili i w 2012