Wpis z mikrobloga

Taka historia mi się przypomniała. Opowiadał mi ją dziadek kilka razy jak byłem małym dzieciakiem.

Jak Rosjanie wkroczyli wyzwalać Polskę pod koniec wojny to ludzie ich serdecznie nienawidzili a tak naprawdę jedyne, co mogli, to robić im różne mniejsze lub większe złośliwości. Ale do rzeczy:

W jednym z domostw był już w tym czasie taki prawdziwy kibel ze spłuczką - taki z "półką". Rosyjski oficer wypytywał gospodarza, co to jest - ten wytłumaczył mu, że to to taki nowoczesny talerz do jedzenia i podał mu tam obiad na tą półkę. Rusek w trakcie jedzenia zaciekawił się, po co jest tam sznurek i oczywiście pociągnął - oczywiście obiad mu się spłukał. Gospodarz zbladł nieco wystraszony, ale oficer z uznaniem pogratulował wynalazku słowami "świetna rzecz, elegancka i jeszcze sama się zmywa".

#historia #rosja #wojna #liganauki #ciekawostkihistoryczne #coolstory #truestory
  • 7
@x-odus: Wrzuć jeszcze coś o myciu przez ruskich głowy w kiblu i wyrywaniu ze ściany kranów, żeby mogli mieć w domu bieżącą wodę (oczywiście bez instalacji, sam kran styknie) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)