Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Hiroshim Ouchim był jedną z trzech ofiar katastrofy w placówce zajmującej się utylizacją odpadków uranu, która zdarzyła się 30 września 1999 roku w japońskiej Tokaimurze. Wypadek zdarzył się przy składaniu azotanu uranylu do zbiornika na odpady. Uran przekroczył swoją masę krytyczną o doszło do reakcji, która wywołała promieniowanie.

  Efekt? W ciele Ouchiego „skasowały się” wszystkie chromosomy. Trafił na oddział intensywnej terapii w Tokio. Co zaskakujące, potrafił jeszcze nawet porozmawiać z lekarzami, którzy się nim zaopiekowali. Radość nie trwała zbyt długo. Wkrótce zaczęła odpadać skóra ofiary.

  Ouchi był utrzymywany przy życiu przez 83 dni w śpiączce farmakologicznej. Raczej bez nadziei jakiekolwiek wyzdrowienie, a pewnie w celach badania wpływu promieniowania na organizm. W tym czasie posłuszeństwa odmawiały kolejne organy wewnętrzne pacjenta. Jednego dnia potrafił stracić nawet 20 litrów płynów.
  #ciekawostki #historiajednejfotografii

  @leworwel @Vencite @Krzemien
  pokaż całość

  odpowiedzi (105)

 • avatar

  Akcja kultowego "Blade Runner" (Łowcy Androidów) dzieje sie w 2019, czyli za 4 lata. To zdjecie Pekinu z dzisiaj.

  #filmy #bladerunner #kalkazreddita #imgur #ciekawostki #sciencefiction

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  Byłem po miód u pszczelarza na wsi na oko 50-60 lat. Pierdu pierdu zapytał czym się zajmuję - aaa mówię, że komputery i takie tam. On mówi, że fajnie fajnie, bo on też bardzo się interesuje komputerami i tak sobie hobbistycznie robi to i owo. Zapytałem co na ten przykład - a on - że na przykład tydzień temu napisał sobie aplikację na androida do obsługi pasieki. Nigdy nie patrz z góry na człowieka, którego nie znasz.

  #pasta #android #programowanie #coolstory
  pokaż całość

  odpowiedzi (13)