Wpis z mikrobloga

Joł.
Moja fotograficzna braci. Focę sobie od jakiegoś czasu. Mam canona 60D, tamronka 17-50mm f/2.8 i jeszcze kilka mniej jakichś super obiektywów. Zawsze brakowało mi w moich zdjęciach ostrości. Stwierdziłem, że jest to wina zbyt długiego naświetlania i zainwestowałem w lampę ( YN 565ex II ). Widzę poprawę, uczę się robić zdjęcia z lampą. Znacznie skrócony czas i mniejsze iso w znacznym stopniu przyczyniły się do poprawy jakości, ale przede wszystkim ostrości.

Co ma największy wpływ na ostrość? Może chodzi po prostu o pełną klatkę? Może po prostu trzeba kupić dobre szkło?

Zdjęcie to pochodzi z najnowszego numeru pokochaj fotografię ze strony 56. Jest to taka ostrość jaką pożądam.

Jakieś rady od profesjonalistów co wpływa najbardziej na ostrość? Przeglądam masę testów i staram się robić fotki na takich parametrach, żeby wychdziły jak najlepsze jakościowo, ale nie mam już pomysłu.

W ogóle jak robicie zdjęcia z lampą? Dosyć ciężko zmieniać na manualnych ustawieniach ciągle moc błysku.


niedowierzanie - Joł.
Moja fotograficzna braci. Focę sobie od jakiegoś czasu. Mam ca...

źródło: comment_mq9ivFxepXfEOqYSqLAcvm9KaWUn6jP5.jpg

Pobierz
  • 36
@niedowierzanie: nie słuchaj tych bzdur o domykaniu, dziurach i innych bzdetach znafów. W większości przypadków u amatorów słaba ostrość wynika ze złego posugiwania się afem dlatego trzeba poznać podstawy jak on działa. Nie musisz przymykać by mieć ostro (ja nie przymykam 90% swoich zdjęć w ogóle). Czas musisz mieć minimum jak ogniskowa (przy t17-50 dla 50 co najmniej 1/80) i uważać na wszelkie poruszenia np. przy wicskaniu spustu. Postprodukcji wyostrz foto
@niedowierzanie: nie wiem jakie zdjęcia robisz, ale w prawie każdym przypadku lampa to zły pomysł bo niszczy klimat, spłaszcza światło, daje ostre cienie i w ogóle lampy należy zawsze unikać za wszelką cenę co przy dzisiejszych możliwościach technologicznych sprzętów jest już możliwe.