Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jakby ktoś był zainteresowany to proces oddania szpiku wygląda tak:
  Jakieś pół roku temu zadzwoniła do mnie pani z bazy dawców, w której jestem zarejestrowany. Pytała czy dalej jestem zainteresowany, kiedy potwierdziłem poprosiła, żebym na jesień nie planował wyjazdów zagranicznych i nie robił sobie przez ten czas tatuażów :) Później skontaktował się ze mną Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, umówiliśmy się na wrzesień na badania. Przyszedł ten dzień i przez jakieś 6 godzin byłem badany... USG, RTG, EKG, hematologia, w zasadzie komplet badań sprawdzających mój stan zdrowia. Werdykt - nadaję się :) Szpik miał być pobrany z kości biodrowej - podobno bardzo boli. Termin oddania umówiliśmy na 20 października, wczoraj :) 19.10 zajechałem to szpitala na dodatkowe badania do narkozy, wszystko cacy. Noc spędziłem w szpitalnym hotelu :) Rano pobrano jeszcze jedną próbkę krwi, 15 minut później leżałem już na sali operacyjnej, myk i budzę się po 3 czy godzinach, już po zabiegu. Ból tyłka określił bym na poziomie upadku nań na lodzie, więc nie jest źle. Po kolejnych 4 godzinach (po drodze byłem eksponatem dla studentów :D) już jechałem do domu :)
  Przez cały proces pytano mnie czy nadal jestem zainteresowany, opowiadano o przebiegu procesu, o zagrożeniach itd. Jakoś mnie nie przekonali do zrezygnowania :)
  Podobno to co odemnie pobrano było dobrej jakości i od razu poleciało do Finlandii do ważącego 13kg dzieciaka.
  Za 3 miesiące mam badania sprawdzające czy wszystko jest git.
  W tej chwili nie boli za bardzo, tylko zesztywniały jeszcze trochę jestem :)

  W zasadzie to tak jak u @3Xpro który bardzo ładnie opisał proces, tylko bez wstawania o 5 i wcale nie boli tak bardzo :)

  #szpik #dawca #dawcaszpiku #szpital
  pokaż całość

 • avatar

  Mirki, dla tych co pamietajo wpis o mojej żonie i liczniku mam kolejną perełkę

  Czytała wczoraj naszemu gówniakowi bajkę na dobranoc i nagle woła:
  Ż: TYYYY, wiedziałeś, że buraki cukrowe so białe w środku?
  Ja: No a niby jakie miały by być?
  Ż: no myślałam, że bordowe....
  Ja: O Kurwa, a widziałaś kiedyś bordowy cukier?
  Ż: No nie
  Ja: A jak myślałaś, że się robi biały cukier?
  Ż: No normalnie, wydobywa w KOPALNI CUKRU

  Dzisiaj rano jak robiłem kawę, kazałem jej znaleźć w necie okoliczne KOPALNIE CUKRU, bo zima idzie i trzeba kupić hurtem cały worek do piwnicy :)

  #logikarozowychpaskow #heheszki
  pokaż całość