Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wczoraj z pobliskiej parafii zginął proboszcz. Znałam go całe życie, był dobrym człowiekiem, bardzo wierzącym i trzymającym się zasad katolickich. Nie skrzywdził nikogo, chociaż niekiedy miał cięty język. Cieszył się bardzo dobrą opinią wśród parafian, nie było żadnych afer z nim związanych.

Przerazili mnie ludzie, gdy zobaczyłam komentarze pod artykułem na temat jego nieszczęśliwej śmierci. Ludzie, którzy nie znali go, nie widzieli na oczy, nie wiedząc nawet o kogo chodzi (żadnych danych nie podano łącznie z miejscowością, w której był proboszczem) zaczęli drwić z tego, cieszyć się z jego śmierci, wyzywać od najgorszych i to tylko dlatego, że był księdzem. Nazywali go pedofilem, nabijali się z tego, że jako ksiądz powinien na osiołku jechać, a nie samochodem (dodając, że zabiła go pycha), cieszyli się, że 'kolejnego pasożyta mniej', spekulowali, że pewnie jechał do żony lub pań lekkich obyczajów. I pisali to ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Z wszystkich komentarzy może 5% było przyzwoitych. Nie chcę sobie wyobrażać co ludzie jemu bliscy musieliby przeżywać, gdyby przeczytali dyskusję ludzi pod tym artykułem.

Zginął dobry człowiek, a po śmierci został zmieszany z błotem przez zupełnie obcych ludzi. Dokąd zmierza ten świat, skoro tyle ludzi cieszy się ze śmierci niewinnej osoby? Gdzie godność człowieka, szacunek dla innych? Osądzanie, że był zły tylko dlatego, że był księdzem? Ironicznie wiele osób cieszących się jego śmiercią, miało na zdjęciach profilowych popularne aktualnie kolory tęczy, która ma symbolizować tolerancję (z wikipedii: "poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych"). Nie krzywdził nikogo, więc dlaczego jego nie powinno się tolerować?
    pokaż całość

odpowiedzi (91)

• odpowiedzi (15)

#podludzie, którzy nie zdali nawet PODSTAWOWEJ matury z matematyki, powinni mieć odbierane prawa wyborcze.

#popularnaopinia? #matura

odpowiedzi (39)