Wpis z mikrobloga

Mimo, że w tym konflikcie, jestem po stronie UA, to nie potrafię zrozumieć, dlaczego sztab ATO nie umie przyznać się co do ofiar w Iłowajśku. Choć liczby stają się coraz bardziej wiarygodne

Na dzień dzisiejszy potwierdzono śmierć 459 żołnierzy i 478 rannych w walce o Iłowajsk. W sprawie 180 wojskowych, którzy zaginęli, stwierdził, że „zaginionych nie można uznać za zmarłych i odnieść do strat.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wojna-w-donbasie-ilu-zolnierzy-zginelo-w-ilowajsku,534356.html
#ukraina #donbaswar #rosja #wojna
Pobierz K.....y - Mimo, że w tym konflikcie, jestem po stronie UA, to nie potrafię zrozumieć,...
źródło: comment_gtKIfzCON2bkjxVqKjU2WP2ELXfoMYBF.jpg
  • 8
@Myrten: @Klockowatyyy: Nie sądzę aby był jeszcze jakiś Ukrainiec, który by wierzył w zestawienie strat podawane przez ATO lub rząd. Moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że gdyby oficjalnie podać rzeczywiste straty to również oficjalnie trzeby by pociągnąć kogoś do odpowiedzialności.
@Klockowatyyy: przepraszam za te nawiazania do pewnego znaleziska, ale ilekroc slysze, ze sztab ATO o czyms informuje, staja mi tamte totalnie wyrabane w kosmos liczby.

Ja najbardziej ciekaw jestem, jak realnie wygladaja straty w Debalcewem. I separzy i Ukraincy wytracili tam w walkach cala mmase sprzetu i mowie tu o samych zniszczonych maszynach. Mozna sie domyslac, ze skoro nigdy w tej wojnie jednorazowo separzy nie stracili tylu czolgow, co w walkach
@Pantokrator: Separy tez podkręcają sytuacje na swoją korzyść (czyt. Na niekorzysć Ukraińców) Patrząc na Debalcewe, nie było tam aż tak źle jak pod Ilowajśkiem, choć 2500 rannych i zabitych może być wiarygodna liczbą, aczkolwiek lekko podkreconą. Wracając do Ilowajska ciekawi mnie jak wygląda realna liczba zabitych i rannych, także tych po stronie separów i ludności cywilnej.