Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: chciałbym, ale nie używam niczego fabrycznego - mam zrobione 4 różne zaciskarki. Wygląda to tak, że w kawałku aluminium wyciąłem otwory różnej szerokości i ich góra jest ruchoma - wkładam końcówkę i kabel, dociskam małym płaskim śrubokrętem i zaciskam tą górną ruchomą częścią. Trochę nieskładnie to opisałem, ale nie mam jak zrobić zdjęcia tego patentu. Poza tym mały protip - zanim końcówkę zaciśniesz na kablu podegnij blaszki aby skierowane były
@Felonious_Gru: U mnie działa. Zgaduje, że lutowanie odpada? Może spróbuj odizolować 5mm przewodu, zagnij go na izolację i wtedy zaciśnij (oczywiście przewodem do końcówki, a izolację w stronę zacisków). Jeżeli nie to, to jedynie docinanie kawałków innego przewodu jako "wypełniacza" żeby zacisk był mocniejszy.
@Felonious_Gru: aa, ok, sądziłem że po prostu ciężko manualnie jak się ma grube paluchy :)

nie ma właściwych końcówek na takie przewody?
tak czy inaczej, jak ja nie miałem odpowiednich (bo w ogóle były) to najlepiej sprawdzało się kapnięcie cyną na przewód wsunięty w terminal. przy tak mały spróbowałbym nawet inaczej: dać trochę cyny przed zaciśnięciem i zaciskanie razem z końcówką przewodu pogrubioną cyną - nie wiem czy zadziała, teraz mi