Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 33, Air. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

Dzisiaj udamy się na wycieczkę do Francji, by poznać duet w postaci Nicolasa Godina i Jean-Benoît Dunckela. A w świecie muzycznym znani są oni pod nazwą Air. Muzykę jaką tworzą najprościej określić mianem elektronicznej. Ale mamy tu też elementy downtempo, ambientu, chilloutu, dream popu czy space rocka. Air ma na koncie potężną dyskografię, ale ja skupię się na kilku moich ulubionych kompozycjach, tak by zachęcić Was do sprawdzenia reszty.

Zacznę od mojego ulubionego utworu pod tytułem "Photograph", który pochodzi z mojej ulubionej płyty "Pocket Symphony". Fajna, spokojna i melancholijna kompozycja. Mamy tu fajny bas, syntetyczne smyczki i skromny, króciutki ale fajny tekst.

Teraz cofamy się 9 lat wstecz, do pierwszej płyty Air - "Moon Safari", z której pochodzi chyba ich najbardziej rozpoznawalna kompozycja o tytule "Sexy Boy". Tu już mamy szybsze tempo, elektroniczny bas i przefiltrowany wokal. Polecam też znany z pewnej reklamy cover tego utworu w wykonaniu The Fallen Angels. Tak jak i oryginał jest on na najwyższym poziomie.

Również z tej samej płyty pochodzi mega pozytywny utwór pod tytułem "Kelly Watch The Stars". Tu też mamy fajny bas przeplatany z syntetycznym. Przefiltrowany, krótki ale fajny wokal.

Teraz skaczemy kilka lat w przód, tym razem do płyty "Virgin Suicides", na której znajduje się utwór "Highschool Lover". Świetna instrumentalna kompozycja. Spokojna, powolna. Zagrana na pianinie z przeplatającymi się w tle instrumentami smyczkowymi.

Ponowny skok o kilka lat i lądujemy na utworze "Cherry Blossom Girl". Mamy tu fajną melodię na akustycznej gitarze, okraszoną syntetycznymi smyczkami oraz przyjemnym, kobiecym wokalem.

Ponowny przeskok do płyty "Pocket Symphony". W sumie mógłbym tylko z tej płyty przedstawić utwory, bo jak dla mnie wszystkie są prześwietne. Ale skupmy się na utworze "One Hell Of A Party". Bardzo fajna melancholijna melodia z wpadającym w ucho wokalem.

Zacząłem prezentacje od płyty "Pocket Symphony" i na niej skończę. Na koniec utwór "Once Upon A Time". Bardzo fajna elektroniczna kompozycja. Po prostu posłuchajcie.

Ciekawostki:

Do tworzenia swojej muzyki Air wykorzystuje rozmaite instrumenty, również elektroniczne. Zestawienie instrumentów użytych na niektórych płytach możecie zobaczyć tutaj.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

#elektronika

#air

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke
Pobierz Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 33, Air. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho



M...
źródło: comment_aBvBWLkdKWNpv6YC3ev4qcBnZ5UKxbXA.jpg
  • 3