Wpis z mikrobloga

Mireczki, kilka przemyśleń na temat wyniku wyborów. Przede wszystkim: cieszę się, że pan Komorowski przegrał. Z polskiego, patriotycznego serca się cieszę, że człowiek, który stosował język agresji, zastraszania i poniżania oponentów został pożegnany. Dość już pieniactwa i podziałów w tym kraju.

Pan Duda nie jest "pisowskim oszołomem", "podpalaczem Polski" czy "marionetką Kaczyńskiego". Pan Duda to wykształcony człowiek, doktor prawa, który musi mieć naprawdę nieposzlakowaną opinię, skoro grający wyjątkowo nieczysto oponent znalazł na niego TYLKO etat na UJ. PiS to dziś nie Rydzyk i Mohery. Wyborcy PO to lemingi - powtarzają to, co słyszą w TVN i przyswajają bez żadnej refleksji. PiS już dziś nie ma poparcia Radia Maryja, sama partia dystansuje się od mocno kościelnego elektoratu. PiS bardzo odmłodniał. Pan Duda wprowadza świeżość do polskiej polityki. Po pierwszej turze podziękował wszystkim kontrkandydatom podkreślając, że wierzy w szczerze i dobre dla Polski intencje ich wszystkich - to nie jest język wojny, język podpalania Polski przed którym nas tak straszono.

Dobrze się stało. Mam nadzieję, że pan Duda nie będzie walczył z rządem PO, tylko będzie bronił interesu wszystkich Polaków. Nie liczę, że prezydent w pięć lat sprawi, że Polska dogoni gospodarczo Niemcy. Ale chciałbym, żeby godnie nas reprezentował na arenie międzynarodowej. Chciałbym też, aby przywrócił Polsce prawidłowe godło, tj. na orła z uniesionymi skrzydłami i właściwą koroną.

No i prezencja jest też nie bez znaczenia, a pan Duda tutaj jednak wypada znacznie lepiej, niż pan Komorowski. Nie mówiąc już o jego damach ()

#wybory #polska #przemyslenia #kingaduda #polityka
piker - Mireczki, kilka przemyśleń na temat wyniku wyborów. Przede wszystkim: cieszę ...

źródło: comment_8px8Wec97dWIpMk1Zvnoy3I0wEGoyQLP.jpg

Pobierz
  • 36
@piker: buhaha pogadamy za dwa lata, będzie ubaw. będzie jak 2005/2007 jaro póki jest peziem dalej będzie sterował.
Najważniejsze większej mowy nienawiści nie widziałem jaka była w stosunku do prezydenta komorowskiego. poczynając od wystąpień (ktoś z PO pojawiał się na wystąpieniach p.Dudu i mu przeszkadzał?), popatrz tutaj jakie teksty są pisane, popatrz na strony FB posłów PO jakie teksty tam o nich wypisują.
Porównaj i przemyśl.
Zresztą kto mówił "my stoimy
@piker: Z tym brakiem poparcia radio maryja - pis sie nie zgodze, dla pisu jest to dalej silny elektorat.

@Flowmaster: U mnie głównie młodzi głosowali na Dudę :). Elektoraty się nieco przemieszały, przejrzyj profilowe na fb ludzi chwalących Bronka - głownie Grażyny i Janusze po 50, piszący bez interpunkcji i żadnej refleksji. Smutne to, ale taka już dola pokolenia wychowanego za komuny.

Duda ma opracowaną marketingową nowomowę by swoimi populizmami
@piker: Siedziałem dzisiaj na pewnym czacie tematycznym z dużo ilością osób. Poruszenie wśród wszystkich było spore. Skojarzyło mi się to z odcinkiem South Parku o wyborze Baracka Obamy na prezydenta. W kreskówce sytuacja wyglądała tak: Przeciwnicy Obamy chowają się w bunkrach atomowych i masowo wykupują żywność ze sklepów niczym w przygotowaniu na apokalipsę. Zwolennicy Obamy szaleją pijani na ulicach ze szczęścia. Obama wygrał - nic się nie zmieniło.

Podobnie teraz patrzę
@piker: Ostatnio prezes Jaroslaw byl w Trwam i namawial do tego zeby zachecac innych na glosowanie na Dude, nastepnego dnia babcia przyszla zweryfikowac moje poglady polityczne ;) A i mlody elektorat Andrzeja wcale mnie nie dziwi.
@piker: w uju mam takie slogany drugiej strony, ze jesli ktos ma inne poglady niz Ty to jest leming. Bo dla nich np Ty jestes leming wychowany na niezaleznej.pl i tym podobnych, i kolo się zamyka. Ludzie z wyzszym zaglosowali w wiekszosci za Komorem, czyli ta cała teoria idzie w #!$%@?.
@PiewcaPozogi: Duda nie pokazał charyzmy? To powiedz mi czemu "porywał tłumy"? Tak się składa, że byłem na wiecu Komorowskiego jak i Dudy i ten drugi zgromadził (na oko) ze 20 razy więcej osób!
@CyfrowyD: Masz całkowitą rację. Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony do Dudy, bo ten człowiek ma dopiero 43 lata! Jak te wszystkie mordy w 89 rozporządzały Polską jak swoją własnością, Duda miał ledwie 17 lat to jest prezydent,
@PiewcaPozogi: No i bardzo dobrze! Sorry, ale jednak jesteśmy liczącym się w Europie krajem, a nasi politycy robią wszystko, żeby nie dać Polakom tego poznać. Jeżeli prezydentura też będzie w stylu amerykańskim to uwierz, przyniesie to temu krajowi wiele dobrego. Komorowskiego też próbowano oprawiać w tego typu ramki, ale sorry, on się do tego nie nadaje. PiS dobrze zrobił, że wystawił młodego człowieka. Wystawiając jakąś gwiazdę partii srogo by przerżnęli.
@PiewcaPozogi: Nie umiem tak na chłodno, jestem jakiś niesamowicie entuzjastyczny, sam nie sądziłem, że będę się tak cieszył. Wreszcie mamy prezydenta z młodego pokolenia! Tyle na to czekaliśmy narzekając na stare mordy w polityce, a teraz, kiedy młodzi sięgają po najwyższe stanowiska to też źle? To kiedy będzie dobrze?

Dla mnie to taki symbol. Mam nadzieję, że na jesieni młodzi pokażą na co nas stać.
@zefj: Z tą różnicą, że Duda to doktor prawa (więc właściwa osoba), a Ogórek to... no właśnie, cholera wie kto. Jak głosować na kogoś, o kim nic się nie wie... Aczkolwiek gdyby miała mądre poglądy, to czemu nie?