Wpis z mikrobloga

@KochamJescKisiel: po 5 latach czas na kogoś nowego, zwłaszcza, że w opinii większości Polaków kraj nie był dobrze reprezentowany przez ten okres. Jedyne co rosło przez ten okres to ciągłe społeczne niezadowolenie z obecnej sytuacji w kraju a prezydent nie podejmował żadnych realnych kroków, żeby zmienić życie przeciętnego Polaka na lepsze.

Bawią mnie ludzie, którzy mimo tych wszystkich afer, w tym niesłychanej afery WSI, dalej chętnie głosowaliby na obecny układ. Cóż,
Ja znam Dudę jeszcze z czasów jego obecności w parlamencie. Obok takich ludzi jak Kwiatkowski z NIK, uważam że jest to jeden z tych polityków, którzy faktycznie PRACUJĄ na rzecz swoich wyborców. Pamietam też artykuł Polityki, która nie mogła się nachwalić nim. Czekam na wybory parlamentarne. Może wejdzie do sejmu siła zdolna wprowadzić utęsknione przez wykopków zmiany. Chociaż parę z nich... Duda jest człowiekiem potrafiącym znaleźć kompromis i wziąć pod uwagę argumenty
@KochamJescKisiel: jak media wytykaly Kaczyńskiemu wpadki wizerunkowe to było oburzenie, że nie liczy sie wygląd tylko kompetencje. Teraz z kolei słyszymy to, że Dudowie sa super rodziną a jego totalny populizm (nie spełni żadnej obietnicy, no chyba że zadluzy nas na dziesięciolecia) w sumie sie nie liczy bo jest prezydent ma tylko ładnie wyglądać. Ot cały wykop.
BK ma za to doświadczenie w podpisywaniu ustaw zwiększających podatki czy wiek emerytalny, to dopiero prezydent

@rotero: Podniesienie wieku emerytalnego to akurat mniejsze podatki, a obietnica Dudy jego obniżenia to większe podatki. Coś za coś.
Funkcją prezydenta w POLSCE, jest reprezentacja kraju.


@ratownik17: Bezedura. To jedna z funkcji.
- prawo veta - jeżeli trafi na matoła, to może bardzo utrudnić rządzenie
- inicjatywa ustawodawcza. Sam ten punkt sprawia, że Prezydent, szczególnie w połączeniu swym dworskim Bizancjum i rzeszą ekspertów, może przedkładać dowolne projekty ustaw do Sejmu. Coś, na co obywatele potrzebują 100 tysięcy podpisów, a i tak bywają olewani.

#!$%@? mnie #!$%@?, jak to Prezydent nic
@void1984: nie prosiłem o opinię nt. wypowiadania się Dudy, bo to subiektywne odczucie każdej osoby. Prosiłem o wyjaśnienie tego co napisałeś: Podniesienie wieku emerytalnego to akurat mniejsze podatki, a obietnica Dudy jego obniżenia to większe podatki.
Prosiłem o wyjaśnienie tego co napisałeś: Podniesienie wieku emerytalnego to akurat mniejsze podatki, a obietnica Dudy jego obniżenia to większe podatki.

@rotero: To proste - ZUS nie ma pieniędzy zgromadzonych na indywidualnych kontach, wypłaca na bieżąco wypłaca pieniądze zabrane podatnikom w danym momencie (nie tylko te zabrane jako składka emerytalna). By wypłacić więcej - trzeba podnieść podatki, by wypłacić mniej - trzeba je obniżyć.
@KochamJescKisiel:
Za naszym ukochanym tygodnikiem "Polityka":

Andrzej Duda (PiS) – jeden z najaktywniejszych posłów, jego wypowiedzi na sali obrad plenarnych dotyczą prawie wyłącznie ustaw i stanowionego prawa, nie są zaś oświadczeniami „na każdy temat”, bez ładu i składu. Wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, rzeczowy i kulturalny, co w tej komisji jest szczególnie ważne. Otwarty na argumenty opozycji, pokazuje, jak można dyskutować, nikogo przy tym nie obrażając. Zamiast uszczypliwości i ataków personalnych –