Wpis z mikrobloga

Chciałby ktoś pooglądać stare dokumenty z II WŚ? (karta rozpoznawcza, karta pracownika przymusowego, legitymacja jeńca wojennego)
Właśnie oglądam stare dokumenty po pradziadku Józefie, który w czasie II WŚ został zesłany do obozu pracy, gdzie poznał prababcie. Dokumentów nie ma za dużo, ale jak ktoś lubi takie rzeczy, to mogę wrzucić (na mikroblog, albo jako znalezisko).
Sam pamiętam tylko prababcię i większość rzeczy to historia opowiedziana głównie przez mamę.
Wiem, że pra-pra-dziadek podróżował po całej Europie, aby przed wojną osiedlić się z rodziną w okolicach miasta Berezne(dzisiejsza Ukraina). Oczywiście wybuchła II WŚ, a cała rodzina uciekała przed UPA. Pradziadek trafił do wojska i obozu pracy. Natomiast pra-pra-dziadek odwalił taki numer, że zostawił babcię(czyli córkę pradziadka) w domu dziecka i zniknął na czas wojny. Po wojnie na szczęście pradziadek odnalazł babcię.
Oprócz tej rodziny podobno byli jeszcze inni, jednak w czasach PRL kontakt się urwał. Z tego, co wiem, ktoś żył w Czechach(siostra pradziadka Anastazja), USA i Wielkiej Brytanii (brat pradziadka, czyli Michał). Pradziadek później wywalił adresy i cóż, nikt nie wie kogo nawet szukać.

Umieszczam na początek zdjęcie z tym co mam, a jak ktoś jest zainteresowany to wstawię skany ( ͡º ͜ʖ͡º)

#2ws #historia #historierodzinne
Pobierz riss - Chciałby ktoś pooglądać stare dokumenty z II WŚ? (karta rozpoznawcza, karta pr...
źródło: comment_BqNV0RUE4KOwhuxQUhikyFWufyqAQ5f6.jpg
  • 4
@riss Zbieram Ausweisy z okresu II Wojny Światowej. Jesteś w stanie podesłać skan wnętrza dokumentu Twojego pradziadka? Wydaje mi się, że jeszcze takiego nie miałem w ręce :)

Masz może jakieś dokumenty ze znaczkami?