Wpis z mikrobloga

@eyeti: @SolarWarden: czy wy czytaliscie te sama ksiazke co ja? co konkretnie w niej dowodzi kryminogennosci dzialan bronislawa komorowskiego? gdzie przedstawia ona choc jeden dokument dowodzacy przedstawione przez Ciebie tezy?

jak dla mnie to byl kiepski i dosc nudny kryminal. bywalem zreszta nie raz, nie dwa w darlowku i trudno wybaczyc sumlinskiemu tak zwulgaryzowane przedstawienie tej uroczej miejscowosci.

wolam tez @wrrior, bo ten temat go zywo interesuje.
@voswetchAi: To znaczy jakich konkretów? To, że PREZYDENT demokratycznego państwa w XXI wieku trafia na przesłuchania, gdzie jest domniemanie jego matactw i przekrętów ze służbami gdzie w tle ścielą się trupy i miliardowe przekręty, a on mota się zeznając co chwilę co innego, to jest WYSTARCZAJĄCY dowód dla średnio rozgarniętego obserwatora. Reszta i tak nie zrozumie.
@SolarWarden: to na #!$%@? ta grafomanska ksiazka, skoro jest juz wystarczajacy dowod? topbk

@eyeti: pierwsza czesc Twojej wypowiedzi to nie pytanie, a wziecie na wiare deklaracji sumlinskiego, nic wiecej. daleko jednak od glebokiej wiary a penalizacji zachowan przedmiotow wiary. co zas do jej drugiej czesci to powodow moze byc wiele.

przykladowo, nie ma sensu robic rozglosu komercyjnemu wydawnictwu, zwlaszcza ze mniej wyrobieni krytycznie czytelnicy potrafia przeczytac 388 stron powiesci spaceru
@voswetchAi: Moze z czasem je przedstawi. Duzo bardziej mu ufam niż JE BMK i całej Platformie. Ale twierdzenie ze BMK nie wiedział nic o działalności Kopylowa jest śmieszne. Tak samo jak twierdził ze nie znał swoich znajomych ze SKOK Wołomin. Ciekawe dlaczego kazał tak szybko znikać z sejmu kiedy Sumliński kilka lat temu zapytał go o WSI.
@eyeti: tak, bardzo ciekawe. jeszcze bardziej ciekawe, gdzie jest nagranie tego wydarzenia, bo przeciez mialo sie, rzekomo, odbyc przy ekipie z TVP. bez tego to kolejna tkliwa historyjka.

jeszcze odpowiadajac na pytanie, czemu PBK nie pozwal WS. pomijajac juz kompletna niefalsyfikowac wiekszosci przedstawionych tresci to samo zalozenie, ze tak mogloby sie stac po prostu obraza PBK. bylby skonczonym debilem, gdyby wygenerowal taki streisand effect komercyjnemu wydawnictwu. cale to pytanie, cala ta
@voswetchAi: Po raz kolejny zapytam. Spodziewałeś się w książce skanów tajnych dokumentów śledztwa CBŚ i innych, o których była mowa oraz danych teleadresowych informatorów?

Poza tym ma/miał proces sądowy za rzekomy handel tajnymi dokumentami Komisji Weryfikacyjnej WSI, gdzie ABW przetrzepało go, jego rodzinę i innych, więc według władzy to chyba gość nie z pierwszej łapanki.
Zastanów się więc, gdzie jego gołosłowność w poczynaniach, czy od strony władz, czy jego. ( ͡
@voswetchAi: Rozumiem Twoje podejście iż bez formalnych dowodów trzymasz dystans. Pomijając BMK WSI dalej świetnie prowadzi interesy. A spalony most łazienkowski w Wwa to też nie przypadek patrząc na powiązania osobowe spółek które wygrywają przetargi i na akcje z bulwarami wiślanymi. Spółka która w momencie podpisania umowy ma świetną kondycję finansową po rozliczeniu 120 milionów złotych ogłasza upadłość ciągnąc w dół podwykonawców. A pieniądze leżą sobie na kontach spółek offshore z
@SolarWarden: stary, albo dyskutujemy o tym, ze PBK lamie prawo, albo o mesjanizmie WS. to pierwsze mnie, jako obywatela tego kraju, interesuje. drugie obchodzi mnie tyle co zeszloroczny snieg. a i ksiazka, i dyskusje na jej temat skupiaja sie glownie na drugiej kwestii.

dopowiadasz sobie z tym, ze nie zrobily na mnie wrazenia. ale skoro one stanowia, jak napisales wczesniej, dowod to publikowanie tej ksiazki bylo czysta strata czasu i przysluzylo