Wpis z mikrobloga

KTO MI POMOŻE DOSTANIE 200zł
Jak być w stanie robić rzeczy które nie dają od razu zysku tylko dopiero po jakimś czasie? Np.jak myć zęby (zysk długoterminowy zdrowie)?
Jak mieć nad sobą kontrolę i robić to co się uznaje za potrzebne i ważne?
Jak odkładać zysk i przyjemność na przyszłość? Zrobić teraz coś wysiłkowego by potem dostać dużo zysku?

#pytanie #oswiadczenie #praca #pracbaza #narkotykizawszespoko #polska #kiciochpyta #gorzkiezale #motywacja #wykopjointclub #alkohol #kawa #warszawa #biznes #lekarz
  • 32
@bez_pracy_brak_kolaczy: spróbuj od jakiejś jednej czynności, do której się będziesz zmuszał, przez określoną ilość czasu, tydzień, miesiąc, itp. I chociażby się paliło waliło, po prostu ją rób przez ten wyznaczony czas.
Czynność może być obojętna (dobrze by było oczywiście, aby była pożyteczna) chodzi o sam fakt ćwiczenia silnej woli.
To, że ją będziesz ćwiczył, będzie ją zwiększać, taki zapętlający się mechanizm.
nie myjesz zębów?


@Interwyga: czasem w końcu umyję.

musisz parę razy "przejechać się" na czymś, co mogłeś przewidzieć i zrobić odpowiednio wcześniej, wtedy zaczniesz zwracać uwagę na takie rzeczy ;)


@spudrospadreebin: ale ja codziennie się "przejeżdżam" i mam straty z tego powodu. Jedynym skutkiem jest to że mam wyrzuty sumienia, żal, złość że czegoś nie zrobiłem, ale nie wpływa to na robienie rzeczy w przyszłości.

ucz się praktycznych rzeczy, a
Miałem okres że robiłem jakąś czynność np.ćwiczenie fizyczne regularnie i zupełnie to nie wpłynęło na możliwość robienia innych rzeczy. Mało tego, myślę nawet że robienie tego mnei wyczerpywało tzn.zużywało tą minimalną siłę woli i już nic nie mogłem robić.


@bez_pracy_brak_kolaczy: coś robiłeś nie tak, może za krótko (lub za długo, za ciężko..). Ćwiczenia fizyczne, rowery, bieganie, itp, z reguły dają pozytywnego kopa mentalnego, mimo zmęczenia fizycznego. Dlatego ludzie to robią, i
zmiana podejścia jest kluczowa.


@SScherzo: ok jak zmienić?

http://slightedge.org/the-book/


@ImperiumCienia: czytanie takich książek to właśnie prokrastynowanie zamiast działanie. Poza tym one nie działają.

Komentarz usunięty przez autora


@Egzotyczna_Przygoda: natychmiast to odusuń.

coś robiłeś nie tak, może za krótko (lub za długo, za ciężko..)


@spere: aha rozumiem. Czyli jak nie działa to stwierdasz kłamliwie że coś robiłem nie tak? Właśnie na takiej zasadzie działa katolicyzm i wiara w dziadka
Czyli jak nie działa to stwierdasz kłamliwie że coś robiłem nie tak? Właśnie na takiej zasadzie działa katolicyzm i wiara w dziadka w niebie.


@bez_pracy_brak_kolaczy: zgadzam się, - jak naprawiałem pewne urządzenie, i dalej nie działało - to nie dlatego, że coś robiłem nie tak, tylko wina katolskiego dziadka w niebie.
zgadzam się, - jak naprawiałem pewne urządzenie, i dalej nie działało - to nie dlatego, że coś robiłem nie tak, tylko wina katolskiego dziadka w niebie.


@spere: czyli zwalasz winę na mnie a nie na gównianość ćwiczeń?
Robiłem ćwiczenia tak jak kazali robie dalej też masturbację i zero efektów. Na mnie nie działa placebo. Potrzebuję czegoś działającego.
@bez_pracy_brak_kolaczy: Stary mam podobnie.Po pięciu latach doszedlem dlaczego.Małżeństwo z heterą.Doprowadziło to stanu depresyjnego.Wyssala ze mnie całą chęć do życia i działania.Najpierw musisz znaleźć przyczynę.Music zmienić w swoim życiu to co zabiera ci szczęście.Być może powinieneś iść do psychologa.wisisz mi dwiesta cebulionow.
@bez_pracy_brak_kolaczy: jak dla Ciebie, to proponuje rozpoczac dzialanie do ktorego nie masz motywacji, a potem ustalic kare za brak systematycznosci.
Moze to byc zaklad o cos na czym Ci bardzo zalezy, jak #!$%@? to przykro mi bardzo.
Dzialania staraj sie dzielic na krotkoterminowe plany np kilkudniowe, jesli brak Ci motywacji to zaklad z kims o 100-200pln ze wykonasz ten krotki plan.
Jesli chcesz sie zmotywowac do codziennej systematycznosci, to proponuje kare