Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Refleksje zatruwają mój mózg. Skurwysyńsko się czuję w niektórych momentach swojego życia i to jest jeden z nich.

  Zacznę konkretnie. Od kiedy nastąpił taki zwrot w ogólnym myśleniu, że propozycja spędzenia luźnego popołidnka rozpatrywana jest jako coś zobowiązującego? Może coś przeoczyłem w swoim życiu, ale pare lat wstecz zaproszenie Kobiety było czymś zupełnie normalnym, nikt nie wyobrażał sobie, że na pierwszym spotkaniu facet chcę się przespać z panną. Wiadomo, jest to nieodzowna część relacji, ale nikt mi nie wmówi, że żaden ułożony facet nie chciałby stabilnej relacji z partnerką, opartej na szczerości, a nie ciągłym udawaniu i udawadnianiu.

  Może to internet. Duży przepływ informacji i ludzie po prostu powariowali. Spróbuj się odezwać do kogoś w autobusie, pociągu to w 90% zostałeś ochrzczony terrorystą, gwałcicielem, mordercą. Uwaga koncentruję się na wyświetlaczach telefonów i nieustannej pogoni za ideałem. Ludzie nie dostrzegają tego co ludzkie, chcą widzieć urzeczywistnione wyobrażenia i są przeraźliwie rozczarowani, gdy tak nie jest. Nie kieruję tych zarzutów do ogółu, ale ten trend rozrasta się i ewoluuję w złym kierunku.

  Musisz. Musisz. Musisz, bo jak nie będziesz taki, to żadna Cię nie będzie chciała. I vice versa. I potem idziesz na imprezę, wypijesz za dużo. Przypadkowa panna zrobi to samo, chcę odreagować ciężki tydzień w pracy. Chwila rozmowy, zatańczysz, niewinny flirt i budzisz się rano w łóżku z osobą, której nie znasz. Nawet nie trzeba się specjalnie wysilać, a jak chcesz rozpocząć coś na poważnie, spontanicznie wyjdziesz z inicjatyw to w zamian usłyszałem "wiesz co, lepiej nie, bo to obligujące".

  Nieźle. Zamiast postawić na szczerość, ludzkość stawia na poradniki osób, które korzystając z sztuczek psychologicznych, reorganizują naturalny proces poznawczy ludzi. Weźmy takie portale randkowe. Dwie osoby spedzają sporo czasu na wypełnienie informacji o sobie i pewnie 80% nie wie co napisać o sobie. Pozostałe 20% tak bardzo mija się z realiami, że większość kandydatów ze strachu się nie odezwię albo wyśmieje wymagania, bo to teraz modne. Podziwiam tych, którzy potrafią z tego korzystać. Respekt.

  Weźmy kolejny przykład. Zdjęcia na fb. Tragikomedia, jakaś sroga niedorzeczność. Panny potrafią wrzucać po 15 zdjęć tygodniowo, byle tylko ujrzeć kto kliknął "lubię to". Czy to jakiś magiczny eliksir na zajebistość? Co z tego, że jesteś ładna jak oleju w głowie nie ma? I potem wysłuchujesz lamentu, że nikt jej nie szanuje, tylko każdy chcę puknąć. A czego ma oczekiwać facet po dziewczynie wrzucającej zdjęcia w bieliźnie do sieci? "Ooooooo kurwa, ale rozsądna, urodzi mi wspaniałe dzieci, wezmę ją na kolację".

  To nadmiar możliwości wyprał ludziom mózgi. Mój dziadek jak upatrzył sobie partnerkę na żone, to poszedł do jej ojca, dobił z nim targu i była jego. Tak było kurwa, to nic dziwnego. I Kobieta się specjalnie nie buntowała. Generalnie taki proces formalizowania związków był okropnie chujowy, ale co innego budziło mój szacunek. Dziadek z babcią potrafili przeżyć ze sobą 65 lat. I choć nigdy nie widziałem jakichś zażyłych emocji w ich relacji, to uwierzcie mi, że widok staruszka płaczącego nad zmarłą żoną jest kurwa czymś nieprawdopodobnym.

  Dlaczego? Teraz się każdy nienawidzi, obraża, wyzywa. Nie kupiłeś kwiatka, nie pamiętałeś o rocznicy. Kurwa, ludzie nawet nie doceniają tego, że mają obok siebie osobę, która chcę z nimi żyć. Zamiast tego rosną ciągle wymagania i presja, bo Ola ma 150 mkw, a Jacka dupa ma figurę modelki. I się ludzie od siebię oddalają.

  Może to być niespójne, ale chciałem być szczery. Zwolnijcie, zaakceptujcie siebie i nie zamykajcie się na innych.

  #tldr #rozowypasek #niebieskipasek #wyznanie #zycie
  pokaż całość

  odpowiedzi (30)

 • avatar

  #dziendobry mirki, dziś składam wypowiedzenie w #pracbaza i trochę dygam, dajcie kilka plusów na odwagę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  odpowiedzi (24)

 • avatar

  #ewatylman #csiwykop #poznan #zaginieni

  Mirki, w nawiązaniu do wpisu: http://www.wykop.pl/link/2882255/sprawa-ewy-t-krotka-analiza-grafika/
  @Hardek - gratuluję pierwszego wpisu i od razu na głównej, fajnie się za to zabrałeś, ale dla sprostowania kilku nieścisłości przygotowałem bardziej precyzyjną mapkę poglądową

  Mija tydzień od zaginięcia Ewy Tylman. Co wiemy już na pewno odnośnie trasy Ewy i niebieskiego:

  1) 3:18 - niebieski z Ewą idzie Mostową w kierunku św. Rocha (upublicznione nagranie monitoringu + relacja świadka)

  2) 3:24 - niebieski i Ewa stoją na przystanku św. Rocha (zarejestrowani przez tramwaj jadący w przeciwną stronę niż ma
  jechać Ewa) tutaj najprawdopodobniej rozstają się; planowo o godzinie 3:42 jest tramwaj 201, którym Ewa ma pojechać do domu na osiedle Armii Krajowej, jednak nie wsiada do niego, nie ma jej też już w tym momencie na przystanku (w polu widzenia kamer)
  - tutaj jest ostatni ślad Ewy, zniknęła w ciągu dosłownie 10 minut, w tym czasie mogła zostać uprowadzona czy napadnięta lub udać się w kierunku Mostu Rocha (na Wschód w kierunku Warty) bądź kontenerów (na Północ), nie wróciła Mostową ani nie poszła z niebieskim Kazimierza Wlk. gdyż zarejestrowałby to monitoring

  3) 3:32 - niebieski zarejestrowany przez monitoring Hotelu Ibis, gdzie zatrzymuje się i kilka minut rozmawia przez telefon
  - warto zwrócić uwagę, że jest to zaledwie ok. 70 m od przystanku Mostowa, czyli Ewa wciąż powinna znajdować się w zasięgu wzroku/słuchu niebieskiego, który jest na tym monitoringu widziany z telefonem jeszcze co najmniej do 3:35
  - zatem jeśli niebieski jest w 100% czysty, to Ewa zniknęła dokładnie między 3:35 a 3:42
  - informacja jakoby niebieski schodził w kierunku Warty to chyba bzdura Rutkowskiego, niczego takiego nie pokazano na nagraniach/zdjęciach

  4) niebieski idzie Kazimierza Wielkiego, Garbary w kierunku Królowej Jadwigi, jest tu monitoring, gdzie podobno nagrano niebieskiego (do sprawdzenia, nagranie nieupublicznione), trasa niebieskiego jest niemalże pewna, zgadza się logowanie do sieci, czas przejścia niebieskiego z punktu 3 (Hotel Ibis) do 6 (Stacja Lotos) jest dość długi, ok. 28 minut na trasę 800 m (standardowy czas przejścia: 10 minut), ale po drodze miał on rozmawiać przez telefon, być może zatrzymywał się, także jest to jak najbardziej normalne

  5) Przystanek na ul. Królowej Jadwigi (AWF), podobno niebieski jest tu nagrany o 3:53 (prośba o potwierdzenie, nie mogę znaleźć tej informacji)
  - na tym przystanku po godzinie 5:00 kobieta znajduje dowód osobisty Ewy

  6) 4:03 - niebieski jest koło stacji Lotos, gdzie rozmawia przez telefon (upublicznione zdjęcia z monitoringu)

  Spod przystanku Królowej Jadwigi niebieski miał przejść na Rondo Rataje (po drugiej stronie Warty), gdzie prawdopodobnie przebywał od 4.25 do 4.55. Następnie miał pojechać do domu na osiedlu Wilda. Trasa ta, z której Rutkowski i niektórzy na wykopie robią sensację, jest wytłumaczalna tym, że z Ronda Rataje kursuje wiele autobusów nocnych, więc w zależności, gdzie na Wildzie mieszka niebieski, mógł mieć stamtąd szybszy dojazd niż z Królowej Jadwigi (testowane na jakdojade).

  Podsumowując, niebieski raczej nie miał sposobności, by zamordować Ewę, jak niektórzy domniemywają. Na pewno nie zdołałby w tak krótkim czasie ukryć ciała. Ogólnie nic na to nie wskazuje. Za to czas i miejsce zaginięcia Ewy oraz późniejsze zachowanie niebieskiego sugerują, że może mieć on istotne informacje o jej losie. Stojąc przed hotelem Ibis mógł zobaczyć czy usłyszeć coś niepokojącego, jeśli Ewa przebywała na przystanku (co wydawałoby się logiczne).

  Taguję niektórych z Was, jeśli widziałem zainteresowanie tym wątkiem. Ten post jest również Waszą zasługą, dzięki wymianie informacji. (sorry, jeśli kogoś pominąłem) @unknown_stranger @krulewna @pierniki_mojej_babci @ladny_kawaler @tyna0 @bryli @rskk @FluidPanda @helloworldtoday91 @anonimowy_kot @szajsesznycel @Bambro @Pete1 @Rammar @mrbungle @escobar @redmere @Horvath @akwajuk21 @Obserwator_z_ramienia_ONZ @axk_ @rainkiller @Kumika @Aro232 @Bruce_Wayne @WolfSky
  pokaż całość

  odpowiedzi (137)