Wpis z mikrobloga

Mirki jest sens wymieniać moje #meizu M1 Note 16GB na #xiaomi Mi4 16gb? Dodam że 5,5 cala jest dla mnie nieco duże, no ale przyzwyczaiłem się już. Co myślicie o takiej wymianie, musiałbym dopłacić pewnie ze 150-200zł, no ale ze specyfikacji czy filmików bardzo podoba mi się mały ryż ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak wygląda wytrzymałość i ewentualna dostępność części zamiennych do obu telefonów? Pytam bo w byłym LG G2 szlak mi trafił szybke po wcale nie spektakularnym upadku.... 2 razy.

  • 13
@kamil996: na pewno gorsza bateria jest w Mi4 ale za to wyświetlacz ma nieco lepsze kolory. Aparat porównywalny i przedni, i tylny. Nie warto dopłacać.
Czy ekran wyswietlacza pęknei czy nie, to nei zależy od producenta, tylko od naprężeń i od tego jak telefon upadnie. Znajoemmu w lumii920 pekla od razu prz ypierwszym upadku, moja po 10 upadkach w tym z 4 na beton dalej jest w kawałku.
@kamil996: Meizu m1 note na 5.5 cala dobrze sie trzymało w dłoni, xiaomi jest bardziej kwadratowe. Bateria zauważalnie gorsza, z 30-60min SOT gorzej nawet. Plastik z tyłu tu i tu tandetny. Systemy podobne, ale MIUI lepiej dopracowane, choć oba szybko działały. Po prostu mówie, nie warto dopłacać.
@Pirzu: hmm no to pewnie żenię się z meizu ;) mam z PL dystrybucji i prawie 2 lata gwarancji jeszcze, wiec chociaz z niemechanicznymi uszkodzeniami nie powinno być problemów :)
@kamil996: skoro takie plany to zmieniaj avatar.
Ja zmieniam xiaomi Note LTE na mi4 na lato, bo przerabialem telefony tych rozmiarów w krótkich szortach.