Wpis z mikrobloga

@AnnaJ: Poczynając od tego, że Irak był stabilnym krajem pod rządami Saddama, a teraz jest wylęgarnią terrorystów to nie rozumiem dlaczego ktoś może być przywiązany do takich rzeczy. Inna sprawa że Polacy w większości jechali tam za kasą, a nie dla jakiejś ideologii którą dorobili sobie Amerykanie. I jeśli ktoś uważa że dla tych kilkunastu tys. jest warto narażać swoje życie to jego sprawa, ale gloryfikacja takich rzeczy to moim zdaniem
@j3sion: Moj maz jest amerykaninem. Moze trudno w to uwierzyc ale zycie w US Army jest dosc fascynujace a wyjazdy na misje dodaja adrenaliny. Mieszkalam jakis czas w bazie wojskowej i przyznam sie, ze sama chcialam wstapic do armii, ale zaszlam w ciaze...w dalszym ciagu mam duzy szacunek do zolnierzy i bardzo nie lubie jak ktos kto nie ma stycznosci z tym problemem stara sie wmowic innym, ze amerykanie pojechali po
@AnnaJ: Czy Irak jako państwo zaatakował USA? Czy Iraccy żołnierze pojechali do Ameryki z czołgami, bombowcami i piechotą? Patrzenie przez pryzmat bohaterskiej walki z terroryzmem w kontekście najazdu na państwo które nie wykazało żadnej agresji wobec USA to hipokryzja. Pojechaliśmy zabijać terrorystów, a przy okazji pozbawiliśmy kraj rządu, policji, dostaw prądu, zbombardowaliśmy mosty i rafinerie, a potem wysłaliśmy tam firmy z USA aby za kredyt udzielony przez USA mogły odbudować to
@j3sion: nie moge czytac tego bejkotu i jestem zmeczona udowadnianie polakom,ze ich wizja na temat tej wojny jest z dupy wzieta. Usa ma zasoby ropy na blisko 250lat, rafinerie #!$%@? z premedytacja terrorysci co bylo widoczne golym okiem wlatujac do do Iraku, mamna to naocznych swiadkow. Nie wierz we wszystkie teorie spiskowe.
@AnnaJ: To powiedz po co Amerykanie tam pojechali? Jaka była przyczyna ataku na stabilny politycznie kraj? Dlaczego nie współpracowali z rządem i nie wyłapali terrorystów z pomocą miejscowych? Jak na razie to pokazujesz zaślepienie amerykańską propagandą.
@j3sion: Irak sam blagal o pomoc a co teraz sie dzieje??? ISIS odbija im czolgi i wszystko co dostali od USA bo sa #!$%@? a nie armia. Dosc popularny ostatnio filmik na wykopie o ataku ISIS w Iraku pokazuje jak oni wszystko grzecznie oddaja. Jak pomoc komus kto nie potrafi zwalczyc problemu? Nie mam ochoty poruszac tematu propagandy bo jest to glupie i mnie denerwuje. Ty widzisz ta wojne inaczej niz
@AnnaJ: Czy ja dobrze widzę i napisałaś, że Irak poprosił o pomoc w obaleniu rządu i zniszczeniu infrastruktury? Czy czasem rząd USA nie twierdził że Saddam posiada broń chemiczną/biologiczną? Wszystko co się dzieje w Iraku po dniu kiedy Amerykanie tam przyjechali jest tylko i wyłącznie ich winą, a nie "rządu" który tam teraz jest - po tym jak wielcy patrioci z USA niszczyli kraj przez dekadę. Sugeruję poczytanie o tym jak
@j3sion: Ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Ty widzisz to z perspektywy tego co sobie wyczytales na necia ja zna problem od innej strony, od osob ktore tam byly i ktore byly w to zaangazowane...
@AnnaJ: Znaczy się znasz prezydenta USA G.W Busha oraz ludzi w ONZ którzy sankcjonowali tą "misje stabilizacyjną" która polegała na wieloletnim wyżynaniu ludzi w Iraku oraz wielokrotnym bombardowaniu ludności cywilnej. Opowiedz o swoim punkcie widzenia, bo jak na razie to mówisz tylko, że nie mam racji ale argumentów potwierdzających twoją tezę nie widać.
@j3sion: ale to i tak nie zmieni twojego chorego przekonania do tego co tak naprawde sie tam dzialo. Poszukaj sobie w PL jakiegos weterana, ktory tam byl i powiedz mu jak bardzo razem z amerykanskimi najemnikami przyczynil sie do upadku Iraku. Gwarantuje ci, ze dostaniesz po mordzie. Czemu nie mam ochoty prowadzic tej rozmowy z toba? Bo niewazne co napisze to wg.ciebie amerykanie zabijali niewinne irackie dzieci. Szlag mnie trafia jak
@AnnaJ: nie muszę daleko szukać bo mam w rodzinie taką osobę, która pojechała tam tylko dla kasy na szczęście, a nie z pseudoideologicznych pobudek. Widać inteligencja amerykańskich żołnierzy nie wykracza poza normę w tym kraju. Zobacz sobie czym Irak jest teraz po tej wspaniałej interwencji. To jest właśnie zasługa ludzi takich jak ty i twój "amerykański" mąż.
@AnnaJ: Banda kretynów z Bushem na czele #!$%@?ła stabilność bliskiego wschodu na wiele lat tylko po to aby się zemścić za porażkę tatusia. USA #!$%@?ło sprawę swoją nieudolną mocarstwową polityką i to są konsekwencje. A żołnierze którzy dobrowolnie idą na tą wojnę to zwykli najemnicy, bo żołnierz walczy za ojczyznę, a nie interesy pewnej grupy osób. Teraz jeszcze sobie wybrali murzyna który tematu też nie potrafi ogarnąć. Czas na kobietę, później