Wpis z mikrobloga

Motomirki pomocy,
auto jebło,
Renault Megane Cabrio 96-99 1,6e z 1997
Wszystko śmigało, zaparkowałem - parkując trochę przypaliłem sprzęgło podjeżdżając pod krawężnik, nie był jakiś szczególnie wysoki, ale byłem #!$%@?, bo bagiety chwilę wcześniej mi dowaliły mandat za brak pasów i dniówka poszła psu w dupę ( ͡° ʖ̯ ͡°) - zostawiłem, wróciłem po pięciu minutach, zapaliłem, cofnąłem pół metra żeby zjechać z "parkingu", ale zaczął pod maską piszczeć jak #!$%@?, więc zgasiłem, odliczyłem w myślach do dziesięciu i zapaliłem jeszcze raz. To znaczy spróbowałem zapalić, bo nie wyszło (,). Zamiast usłyszeć kręcenie rozrusznika usłyszałem tylko takie krótkie głuche "kszy". ()
Zadzwoniłem po kumpla i odholowaliśmy go do domu.


No więc tak - obstukałem klamy na akumulatorze, podłączyłem drugi samochód i nic, więc raczej nie akumulator.
Czy ktoś z #motoryzacja #samochody zna się na tyle żeby mi powiedzieć co mogło walnąć? Bo jak to jakiś, nie wiem, bezpiecznik który mogę kupić na stacji paliw i sam wymienić, naprawić czy cokolwiek, to głupio by było pchać go do mechanika, zwłaszcza że mnie pewnie skasuje jak za zboże :/
  • 31
@Slowbro: zapłon po przekręceniu kluczyka jest? Czy efekt wyładowanego aku? Rozumiem że teraz nie da się zakręcić rozrusznikiem?
Spróbuj odpalić na pych lub na hol
@Gostas: Radio gra, kontrolki są, holowałem z włączonymi światłami mijania, więc teraz aku już mógł nieco oklapnąć. Nie ma żadnego kręcenia rozrusznika tylko takie pojedyncze krótkie "kszy"
@Slowbro: takie cyknięcie?
Spróbuj tak jak mówiłem odpalić na hol lub na pych, rozwiejesz wątpliwości jak zapali i będzie łatwiej zdiagnozować.
Jak już sie toczysz na luzie to wciśnij sprzęgło, wrzuć wyższy bieg i puść sprzęgło.
@Gostas: Takiego. :/ Stoi na podwórku minimalnie pod górkę, sam go nie popchnę tak żeby wskoczyć do środka przed dojechaniem do płotu :c Spróbuję jak kumpel przyjdzie
@Slowbro: ogólnie jak oceniasz meganke cabrio? chciałem sobie taką kupić na lato jakiś czas temu, ale zrezygnowałem. Dach masz elektryczny? Blacharka się trzyma?