Wpis z mikrobloga

@diabeu255: Do prawilnego curry wystarczy kupić przyprawy w jakimś orientalnym sklepie, jak robisz raz na kilka tygodni to starczą Ci na rok albo więcej. Poza tym nic wymyślnego tam nie trzeba a przygotowanie jest tak samo proste.
@diabeu255:
To jest przepis na curry z baraniny, ale luźno wychodzi z kurczakiem, tylko nie gotuj 1,5 h po dodaniu jogurtu tylko z 10 minut wtedy.

For approx 1kg lamb (washed and diced)

Ingredients:

2 ½ x large onions – chopped
1 x heaped tablespoon garlic – chopped
1 x heaped tablespoon ginger – chopped
1 x tablespoon of cooking oil
½ tablespoon cumin seeds
½ tablespoon of salt
1 a
@diabeu255: Robiłem wielokrotnie, przepis dostałem od mojego szwagra, który pochodzi z Indii.
I uważaj na ten kminek na początku przy podsmażaniu, bo od momentu aż zacznie pachnieć do momentu aż się spali i będzie gorzki mija kilkadziesiąt sekund :D.
@diabeu255: Zwarzyć może się tylko przy dodawaniu na skutek dużej różnicy temperatur, więc trzeba go zahartować dodając do niego stopniowo trochę ciepłego kuraka z przyprawami i cebulą i dopiero wtedy całość do gara. Tak jak się śmietanę hartuje ;). Jak jogurt jest gęsty to trzeba mieszać, żeby się nie przypalił, potem jak już dodasz pomidory to wystarczy raz na jakiś czas przemieszać.