Wpis z mikrobloga

Nie doceniamy tego co mamy! Po tygodniu w Grecji na praktykach wakacyjnych w szpitalu uniwersyteckim, wiem że gdy będę miała wyrostek wsiądę w pierwszy samolot do Polski :D. Z wielu poczynionych obserwacji, chciałabym podzielić się z Wami jedną z najbardziej szokujących. Na sali operacyjnej wszyscy przynoszą kawę i nie mają problemu aby ciągle ją pić :D Ograniczono również operacje z powodu kryzysu i braku materiałów, brakuje anestezjologów i pielęgniarek.
Jeżeli ktokolwiek ma jakieś pytania, dawajcie spróbuje odpowiedzieć albo dowiedzieć się i odpisać :)
#medycyna #grecja #studbaza #wakacje #kawatime
majbaj - Nie doceniamy tego co mamy! Po tygodniu w Grecji na praktykach wakacyjnych w...

źródło: comment_0znKzELS66Q7LosW474W9JixlD9Ujeoj.jpg

Pobierz
  • 37
@majbaj: w jakiejś gazecie czytałem, że kierowca autobusu i pracownicy kuchenni też takie dostawali. Zdaje się że był to Newsweek sprzed kilku lat.

Za co w ogóle ta kawa kupiona? Kradziona? Myślałem że w Grecji już nie ma pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majbaj: A jak jest/było z tymi innymi dodatkami, np:
1) za przychodzenie do pracy na czas,
2) za pozostanie u jednego pracodawcy dłużej niż rok,
3) za znajomość języka obcego (nieudokumentowaną)
4) za korzystanie z darmowej stołówki

Czy wszystkie te dodatki, tak nagłaśniane przez media, dotyczą również tylko garstki (np 100) ludzi, czy może to powszechniejsze zjawisko?
@majbaj: Picie kawy jest szokujace? Kiedys podczas praktyk brat byl na bloku i spieprzyla sie im klimatyzacja, a byl upalny letni dzien. Co zrobila pielegniarka? Otworzyla okno. Rzeczywiscie picie kawy jest szkoujace i wplywajace na sterylne warunki pomieszczenia....
@igorf:
Oto niektóre dopłaty dla pracowników w sektorze publicznym:

Umycie rąk - 420 euro miesięcznie

Punktualność - 600 euro na miesiąc

Jedzenie w służbowej stołówce - 120 euro miesięcznie

Wysyłanie faksów w administracji - 870 euro miesięcznie

Skuteczne prowadzenie spraw przez prawników - 595 euro miesięcznie

Rozgrzewanie silnika auta - 69 euro

Parkowanie auta - 450 euro

Panie żyć nie umierać! :)

@newerty: Twoim źródłem jest artykuł w internecie, bez autora i proszę jeszcze "Źródło: Źródło zewnętrzne". Wierzysz we wszystko co przeczytasz w internecie? Źródłem mogłoby być w tym wypadku greckie prawo pracy, w którym by było wypisane komu te dodatki przysługują i jakie są wymagania żeby je dostać, albo artykuł gdzie ktoś by to opisał i podpisał się pod tym swoim imieniem i nazwiskiem. Nie bądź pelikanem.