Wpis z mikrobloga

Niedaleko mnie (relatywnie) wybuchł wulkan.

Całość artykułu:

Indonezja: Erupcja wulkanu. Nie działa pięć lotnisk
Dzisiaj, 10 lipca (07:01)
Z powodu erupcji wulkanu władze Indonezji zamknęły w piątek pięć lotnisk, w tym na popularnych wśród turystów wyspach Bali i Lombok - poinformował rzecznik operatora lotnisk.
Wcześniej informowano o zamknięciu czterech lotnisk.
- Nie mogę na razie powiedzieć, ilu pasażerów odczuwa skutki tej sytuacji - podkreślił rzecznik krajowego operatora lotnisk Angkasa Pura 1, Farid Indra Nugraha.
Narodowe indonezyjskie linie lotnicze Garuda Indonesia podały na Twitterze, że odwołały wszystkie loty do oraz z czterech lotnisk.
- Bali jest naszym drugim portem przesiadkowym, więc wpłynie to też na nasze międzynarodwe łączone loty - wyjaśnił rzecznik przewoźnika Ikhsan Rosan.
Erupcja wulkanu Raung, który znajduje się na wschodzie wyspy Jawa, trwa od ponad tygodnia.
Z powodu erupcji w ostatnich dniach odwołano wiele lotów do Australii.
Raung (3332 m n.p.m.) leży ok. 150 km na zachód od lotniska Denpasar, głównego portu lotniczego, z którego korzystają wczasowicze udający się na Bali.
W Indonezji jest 129 czynnych wulkanów. Najbardziej aktywny jest wulkan Merapi (2900 m n.p.m.) na Jawie. Od 2010 roku w seriach erupcji zginęło ponad 350 osób.

źródło

--------------
Odkąd jestem gdzie jestem to wybuchły już 3 wulkany, jeden w środkowej Jawie, potem bliżej i bliżej w kierunku Bali. Jak nic zbliża się do momentu aż coś straszliwie dostanie erekcji, znaczy erupcji na tej właśnie wyspie. Skonczy sie smieszkowanie, a potem bedziecie followować: #friqwpompeii

#friqnabali ##!$%@? #wiadomosci #wulkany #indonezja
  • 12