Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow

Mirki, poszukuję takiego poradnika z jakiejś przedwojennej gazety "jaką kobietę należy wybrać na żonę", który widziałem tu na mikroblogu.

Tam było napisanych parę fajnych uwag, ale pamiętam tylko drobny ułamek. Że należy zobaczyć, jak dziewczyna odnosi się do krewnych (braci, rodziców) - jeśli z sympatią, to dobrze, jeśli oschle - to znaczy, że tak samo będzie odnosić się do ciebie, gdy tylko staniesz się członkiem jej rodziny, żeniąc się z nią.
Że należy sprawdzić ją umawiając się do kina czy teatru i stwierdzić, że nie udało się dostać biletów. Jeśli powie, "nic nie szkodzi, możemy usiąść na galerią" (= podłe miejsca), to znaczy, że ceni sobie twoje towarzystwo, a jeśli będzie się wkurzać, że jesteś ciapa bo nie udało ci się kupić biletów, to znaczy, że tak samo będzie cię traktować przy podobnych niepowodzeniach po ślubie.

W sumie to tylko tyle pamiętam. A ponieważ dokument był jpg ze skanu gazety, to nie potrafię tego wyszukać w google. Czy ktoś może to ma albo kojarzy gdzie znaleźć?
  • 4
@Rafax011: hehe, ZNALAZŁEM. wpisałem "jaką kobietę na żonę" i google grafika. pierwszy link - do wykopu (a gdzieżby indziej?)

Zaraz go zapodam. Przepiszę z obrazka dla potomności, bo warto. daj mi 15 min.
@Rafax011: @Bigby:

Pisownia oryginalna. Niektóre realia zmieniły się, ale zasady ogólne - nie.
Na końcu podaję link do orginalnej wrzuty oraz do źródła pliku ze skanem.

Poradnik: jak wybrać kobietę na żonę. Z przedwojennej gazety.

„Jaką powinna być kobieta, z którą się żeni?

Żeń się z taką, która jest mniejsza niż ty, nie żeń się z kobietą, która nie umie się śmiać serdecznie. Poznaje się charakter człowieka po sposobie śmiania