Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 46, Arms And Sleepers. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


W dzisiejszym odcinku ponownie odwiedzamy Stany Zjednoczone. Stąd bowiem pochodzi duet składający się z Maxa Lewisa i Mirza Ramica. Tworzą oni projekt muzyczny pod nazwą Arms and Sleepers. Ich twórczość to połączenie muzyki elektronicznej, ambientu i trip-hopu. Ale można też tu znaleźć minimalizm czy downtempo. Jako, że do tej pory wydali ogrom płyt, toteż poniżej zaprezentuję kilka moich ulubionych kompozycji.

Zacznę od utworu "The Paramour". Jeśli uważnie czytaliście treści zawarte w poprzednich odcinkach, to jest szansa, że się domyślicie co przykuło moje ucho do tego utworu. Tak, zdecydowanie jest to świetne pianino, zwłaszcza na początku kompozycji.

Kolejna kompozycja przy której zatrzymałem się na dłużej nosi tytuł "Lovers Arctic". Tu również jest genialne pianino. Bardzo mi się kojarzy ten utwór z twórczością Maxa Richtera opisywanego w odcinku 13. Poza pianinem mamy jeszcze wyjący wokal, nucenie i instrumenty smyczkowe. Szkoda tylko, że kompozycja jest taka krótka.

Następna kompozycja, niestety też krótka, nosi tytuł "Nova". Tu również mam wrażenie jakby skomponował ją Max Richter. Piękna, dynamiczna melodia na instrumentach smyczkowych.

Teraz coś dłuższego, bardziej elektronicznego i z bardzo brzydkim tytułem. Utwór "Tusk". Na szczęście poza "beznadziejnym" tytułem, utwór wpada w ucho. Naprawdę fajna elektronika z fajną perkusją i wokalem.

Coś, co kojarzy mi się z twórczością duetu Air. Utwór "A Smile In Sofia". Ponownie miła dla ucha elektroniczna kompozycja zmieszana z trip-hopem. Zwróćcie uwagę na bas. Brzmi bardzo ciekawie.

Utwór "Moscow Pop" również jest godny polecenia. Ma bardzo fajny początek w stylu glitch. A później przekształca się we wpadające w ucho trip-hopowe brzmienie.

Oprócz pianina, wielbię też kontrabas, lub brzmienia basu "kantrabasopodobne". Takie coś znajdziemy w kompozycji "Black Paris 86".

Prezentację zakończę na ambientowym brzmieniu utworu pod tytułem "Dear Charles, My Muse, Asleep Or Dead". Jest pianino, są szumiące w tle instrumenty smyczkowe. Cudo.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #muzykaelektroniczna #ambient #triphop #armsandsleepers

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop

38. Asaf Avidan & The Mojos

39. Fink

40. Woodkid

41. Julia Marcell

42. Stan Borys

43. Eluvium

44. Flunk

45. Paavoharju
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 46, Arms And Sleepers. Subskrybuj tag: #wpad...

źródło: comment_N2YiPnxOEXI5zc2I57cKlJHuQ40CaB0F.jpg

Pobierz
  • 6
@lucku: wybór utworów do odcinka to moja zmora, nigdy nie wiem na jakie się zdecydować. A nowej płyty jeszcze nie sprawdzałem. Czeka w kolejce jak i inne płyty, innych artystów :)