Wpis z mikrobloga

Beka z mediów po raz kolejny:

Nowojorska agencja przedstawia sylwetkę Kulczyka, nazywając go "prywatyzacyjnym potentatem" i zwraca uwagę na to, że swoje imperium zbudował na początku "turbulentnych" lat 90. Przypomina również kupiony przez niego poznański browar oraz udział w sprzedaży akcji Telekomunikacji Polskiej francuskiemu gigantowi France Telekom. Bloomberg zauważa również, że biznesem już od jakiegoś czasu kieruje Sebastian Kulczyk.


"Prywatyzacyjny potentat" który brał udział jedynie w dwóch prywatyzacjach xD

Oto co na temat prywatyzacji mówi sam Kulczyk:

Konkretnie chodzi o dwie, słownie dwie prywatyzacje. W przypadku poznańskiego browaru poważne pieniądze nie zainteresowały się tym zakładem. Wziąłem na siebie ryzyko restrukturyzacji walącej się w gruzy firmy, a potem szukałem partnera z know-how i kapitałem na jej dalszy rozwój. To wszystko, żadnych sensacji, chyba że za sensację można uznać fakt, jak szybko udało nam się przekształcić to „muzeum” piwa w jeden z najnowocześniejszych browarów na świecie, lidera polskiego rynku.

Z kolei druga i ostatnia moja prywatyzacja to zakup akcji TP SA. Razem z France Télécom płaciliśmy Skarbowi Państwa od 38 do 42 zł za akcję. Rekordowo dużo. To była prywatyzacja, która uratowała wtedy budżet państwa przed zapaścią.


#wiadomosci #swiat #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa
  • 8
@Jason_L_McCabe:
znikome, przy TPSA wyszedł w okolicach zera, fartem ratując się od dużych strat.
przy browarze, ciężko ocenić, bo kupił upadający zakład którego nikt nie chciał kupić.
który brał udział jedynie w dwóch prywatyzacjach xD


@erbo: po pierwsze: w dwóch jeśli chodzi o lata 90. Ostatnio doszła trzecia. Po drugie: wymieniają tylko te, w których brał udział bezpośrednio i oficjalnie. Nieco inaczej piszą o nim na money.pl:

W latach 90. Kulczyk nie przepuścił okazji na zarobek, jaką dawały prywatyzacje państwowych spółek. Bezpośrednio udział wziął jednak tylko w dwóch transakcjach. Kupił upadający poznański browar, a w 2000 r. -
@ksaler: Ciech był sprzedawany w ofercie publicznej na giełdzie, więc pozdro ale bredzisz xD
Kulczyk wyraźnie w swoim ostatnim wywiadzie mówi że brał udział tylko we dwóch prywatyzacjach.
@ksaler:
No to brałem udział w większej ilość procesów prywatyzacyjnych niż Kulczyk XD
Ogarnij że miliony ludzi kupują akcje SP w ofertach publicznych na giełdzie.