Wpis z mikrobloga

Akurat edge jest zaprojektowany od nowa.


@FilozofujacaCalka: Akurat przeciętnego użytkownika to mało obchodzi. Nauczył się nie klikać w ikonkę "e" tylko w inne i cała ta podmiana IE na edge kończy się tak jak na rysunku powyżej, dla większości edge będzie tylko inną nazwą na IE
Poza tym jest najszybszą przeglądarką obecnie.


@FilozofujacaCalka: Jest najszybszą przeglądarką wg. testów Microsoftu ;) W innych wypada lepiej od IE, ale wciąż gorzej od Firefoxa i Chrome'a mimo braku rozszerzeń i ubogiej funkcjonalności.

co widzi? bo nie trzeba mieć turbo urządzeń pomiarowych żeby wiedzieć, że pod względem szybkości działania Firefox czy Chrome ssą pały niemiłosiernie.


@durielek: No a jak na oko wg. ciebie wypadają inne przeglądarki? Pamiętaj, że obecne strony
@flejwaflejwaplejapleja: No bo są robione tylko na nowym systemie, gdzie Edge został specjalnie napisany z myślą o tym systemie, w trakcie pisania tego systemu? :)
Tymczasem cała reszta musi sobie jeszcze radzić ze starszymi systemami i innymi platformami.
@mayo: win7 i win8 mają darmowy upgrade do win10. Dlaczego nie mają testować na debianie? Albo na msdosie?
Co mnie obchodzi jak to by wyglądało na windowsie XP? Interesują mnie przeglądarki na systemie, z którego korzystam. Po co Microsoft ma robić przeglądarkę dla linuksa?
@flejwaflejwaplejapleja: To, że mają darmowy upgrade nie znaczy, że trzeba z niego korzystać :P
Może z Linuxem się pospieszyłem, ale skoro konkurencja tam działa, to czemu nie.

A co do Win 10, no to nadal uważam, że Edge działa najszybciej bo zwyczajnie konkurencja nie miała jeszcze okazji dobrze popracować nad nowym systemem i wypuścić nowych, lepszych wersji skrojonych pod niego.