Wpis z mikrobloga

Ciekawa historia z Warszawy i tez bym tak zrobił. Znajomy napisał do mnie ze musiał przenieść dziecko z jednego przedszkola do innego. Zatrudnili w nim Ukrainke która nawet #!$%@? dobrze po polsku nie mówi i ona ma uczyć jego 3 letnie dziecko? Smiechlem. Poszedł #!$%@? do dyrekcji i pyta co to ma być, że nie zapisał dziecka do jakiegoś międzynarodowego przedszkola i nie życzy sobie takich pracowników, na to usłyszał ze takie panie są tańsze, na szczęście nie zrobili mu problemu z przeniesieniem dziecka w inne miejsce, szybko się dyrektorka zdziwi jak inni rodzice też tak zaczną robić i zobaczy czy warto było oszczędzać
  • 47
@omar_is_coming: ja wiem, po co to jest. ale zgadzam się z tym, co mówił ś.p. George Carlin: już nie widuje się dzieci siedzących i grzebiących kijem w błocie. Tak po prostu. Jeśli się bawią, to mają się uczyć. Chcesz kupić dziecku dobrą zabawkę, chcesz być dobrym rodzicem, to kup "edukacyjną". Mimo, że dzieciak ma taką wyobraźnię, że może bawić się kawałkiem kija, który raz będzie karabinem, a za chwilę samolotem.

Mi
@omar_is_coming: Nie o tym mówiłem, tylko o zjawisku ogólnym. Ale skoro chcesz o tym usłyszeć, to proszę bardzo: język ukraiński w takiej dawce nie wyprze języka polskiego u takiego dziecka - no, chyba, że dziwnym trafem dziecko będzie spędzało więcej czasu z ukraińską nianią niż z rodzicami, albo gdy ci ostatni nie będą z nim rozmawiać, bo będą zajęcie telefonem czy konsolą / telewizją.

Co najwyżej dzieciak może podłapać kilka ukraińskich
@Oskarek89: Pare słów po ukraińsku na pewno by dziecku nie zaszkodziło, a jeżeli ktoś myśli ze dziecko zacznie mu "cyrylicą" pisać i hymn ukraiński recytować po obcowaniu z Ukrainką to niech się w łeb #!$%@? i zacznie więcej czasu z własnym dzieckiem spędzać. Dobrze, że przyjeżdżają i chcą uczciwie pracować a czekać na kasę od państwa. Polacy królami emigracji ale jak do nas ktoś przyjeżdża i próbuje się asymilować to problem.
@Oskarek89: Bardzo wiele dzieci w Stanach w ten sposób uczy się języków obcych, głównie hiszpańskiego, dorastając wśród zagranicznych opiekunek.

rozumiesz prostą sprawę, że dziecko uczy się języka słuchając? Po cholerę ma się uczyć ukraińskiego?!


@omar_is_coming: Po pierwsze, tam nigdzie nie jest napisane, że chodzi o ukraiński. Po drugie, bo jest ZA DARMO? Dwujęzyczne dzieci są mądrzejsze.