Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagów #drony #budujemydrona #modelarstwo #elektronika #budujzwykopem i ogólnie #diy
Czyli takich gdzie tworzy się własne rzeczy i czasem przydałby się #druk3d - jakieś obudowy, części zamienne, dodatkowe elementy, kształtki, elementy w skali do modeli itp.

Ja akurat potrzebowałem dodatkowych elementów do zwiększenia odstępów w dronie, nad którym pracuje. Zacząłem od szukania w googlu firm, które to robią, ale żadna nie ma sensownej oferty podanej online - żadnych cen, terminów, jedynie "informacje na zapytanie". Sprawdziłem więc jeszcze mirko, czy ktoś jakiejś firmy nie poleca i znalazłem tu użytkownika @flamerunner, który sam zajmuje się drukiem.

Skontaktowałem się z nim i szybko dogadałem. Kolega jest bardzo pomocny i udziela fachowych wskazówek dotyczących przygotowania elementów. Dzięki swojemu doświadczeniu udało mu się zmniejszyć wagę elementów przy zachowaniu wytrzymałości, a na tym akurat mi zależało.
Wydrukowane elementy są zgodne ze specyfikacją. Pasują idealnie i wyglądają na bardzo trwałe.
Modele pobrałem ze strony http://www.thingiverse.com

Zatem jeśli ktoś potrzebuje druku 3d, to niech zgłasza się do mirka @flamerunner - polecam tego allegrowicza ;)

Poniżej elementy luzem i pierwszy wstępnie zamontowany.
Pobierz
źródło: comment_li99OjofWYVHBCa7P3MwKFCzD0lD45MX.jpg
  • 5
nie ma sensownej oferty podanej online - żadnych cen, terminów, jedynie "informacje na zapytanie"


@kubako: To wynika ze specyfiki druku 3D. Nie działają tu niestety proste przeliczniki.
Podawać cenę za gram wydruku? Bez sensu ze względu na różnorodność modeli i różne wymagania co do wyglądu i wytrzymałości wydruku, a co za tym idzie znacznie różniące się czasy druku.
Podawać cenę za godzinę pracy maszyny? To już lepiej, szczerze mówiąc na tej