Wpis z mikrobloga

ostatnio pisałem o skrypcie w #python do zmiany tapety ze zdjęć które widnieją na kogoś wykopowym profilu... wrzucam tutej link do sciagniecia exe'ca , a tutej pastebina
Na użytkowniku @bezoka działa bezproblemowo, dużo rysunków, bardzo kolorowo. +Dla użytkowników okien.+
#programowanie możecie ocenić i dać jakieś rady. Chętnie przyjmę konstruktywne komentarze.
Ogólnie nie korzystam z wykopowegoAPI, tyko webscraping. Jeśli się nie znasz to dej plusa na zachęte ()
potestujecie na roznych uzytkownikach i dajcie znać :D #bezokarysuje #tworczoscwlasna
Pobierz pawelpel - ostatnio pisałem o skrypcie w #python do zmiany tapety ze zdjęć które widn...
źródło: comment_9pFBYdNv0LyxH2jjTnZHu2I9Uzgo1grq.jpg
  • 12
@pawelpel: Na początku pomyślałem sobie, że zajmie mi to jakieś dwie minuty i że zrobię to jutro, ale potem poczytałem twój kod i stwierdziłem, że chyba to nie takie proste, bo jestem leniwy i ciągle ogarniam tylko podstawy podstaw programowania.
@haussbrandt: połowa, jak nie większość mojego kodu to upiększanie i zapobieganie błędów użytkownika. Typu, że nie ma neta, wpisał nieistniejącego użytkownika, klikna jakiś klawisz. To że dopasowywuje do rozmiarów ekranu, wyświetla opis co aktualnie robi, pierdu pierdu ;D dopisalem to bo chciałem ładnie zakończyć mini projekt. Pythona tez się dopiero uczę
@pawelpel: zrób tak, żeby z pliku czytało czy ma pobrać zdjęcia od użytkownika czy z tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
np. dla użytkownika będzie @user a dla tagu #tag
tak będzie najłatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawelpel: Dobra, chyba pobawię się jednak. Oleję zabezpieczenia przed błędami użytkownika, bo wykopowicze są nieomylni i oleję informowanie użytkownika. Nie rozumiem, czemu w kodzie zrobiłeś na stałe, że pobiera tylko od bezoka, bez problemu można zrobić, żeby można było wpisać, kogo chcemy. Jeśli to poprawisz, to od jutra mam Leszke na tapecie.