Wpis z mikrobloga

#neuropa

O, Orban nie fika, bo wie, ze ma swoje za uszami, a poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy będzie mu trzeba poparcia Polski.

"

"Decyzja Polski o poparciu we wtorek unijnej decyzji o podziale migrantów między kraje członkowskie UE nie naruszyła integralności Grupy Wyszehradzkiej – powiedział w czwartek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto.
Pozostałe kraje Grupy, czyli Czechy, Słowacja i Węgry, były przeciwne podziałowi kwot migrantów napływających do Grecji i Włoch z biedniejszych albo ogarniętych wojną krajów. Zostały jednak przegłosowane.

Zdaniem Szijjarto, Grupa Wyszehradzka składa się z suwerennych krajów, które mogą w ważnych sprawach podejmować odmienne decyzje, kierując się różnymi okolicznościami."

  • 22
@stekelenburg2: Od początku ta cała afera mnie śmieszyła. Pomijając słuszność samej decyzji, trzeba zauważyć, że Węgrzy i Czesi to z Polską też nie zawsze są solidarni w ważnych sprawach. Nie wiem za co mamy przepraszać. Mimo że, sam nie jestem zwolennikiem ściągania pod przymusem kogokolwiek do nas, to wątpię, żeby DOBROWOLNIE się uzbierało nawet te 6,5 tysiąca ludzi, którzy są chętni do nas przyjechać, zamiast do Niemiec czy do Szwecji.

Tak