Wpis z mikrobloga

A ja zaraz idę na Marsjanina a wy nieeeeeeeeeeeeeeeeee ;p
;)

Około północy zamęczę was wrażeniami. Czy to się wam podoba czy nie... napisał bym że bez spoilerów (tak będzie), ale przecież wszystko już było w trailerach (no nie w kolejności, ale ogólnie tak).

No serio się nie mogę doczekać... wybaczcie.

#film #kino #marsjanin #chwalesie
  • 7
@Polanin: @hard1:

Myślałem że będzie lepszy, ale to może przez to że czytałem książkę. Rozumiem skróty, nie rozumiem pewnych pominięć i... meh musiał bym spoilerować :) Muszę ochłonąć. Nie lubię pisać zaraz po seansie.
@CultureVulture: Też miałem duże oczekiwania. Może za duże. Film był dobry, ale liczyłem na nieco więcej, może faktycznie przez książkę.
Co o zakończeniu sądzisz? Ja jednak wolałem to z książki.
@hard1: No właśnie... nie wiem po co to pokomplikowali.

Z książki szalenie mi zabrakło mrocznej rozmowy Johanssen z ojcem (przed przejęciem zaopatrzenia). Pominięto niektóre miażdzące teksty Marka a skupiono się na krajobrazach... liczyłem na McGyvera w kosmosie dostalem - właściwie to nie wiem co?

A i 3D szalenie nie pasuje - sporo rzeczy dzieje się w tle :/
@CultureVulture: 3D faktycznie na minus. Niestety nie grali przedpremierówek w 2D. Trudno, dało się przeżyć.
Też mi szkoda wielu pominięć i uproszczeń. I nawet nie chodzi mi to rzeczy typu:


ale wycięcie całej masy przemyśleń Marka, które tworzyły to, co było naprawdę fajne w książce. Humoru też nieco mniej i nie bawił aż tak jak na papierze.


późniejsze sceny też wiele nie wnosiły.
Ale i tak oglądało się całkiem fajnie. Nie