Wpis z mikrobloga

@dsun: parterówka 100m2, ściana silikat 18cm, 25cm styro grafit, płyta fundamentowa [grzana], więcej w moim dzienniku budowy. Jak chcesz to Ci na priv wyślę.
@kravat: nie ma gorszego gowna jak silka bo to pewnie masz na myśli pisząc silikat. W ostateczności nadaje się na ścianki dzialowe, jak napije się wody to już nigdy jej w 100% nie odda a zimą jak izolacja pionowa nie jest zrobiona dokładnie to będą Ci pękać mury bo woda zamarznie i "rozsadzi" pustak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale powodzenia w budowie. Izolacje fundamentu i dachu rob
@barra: nie mogę się z Tobą zgodzić, silka jest dobrym materiałem. A gdyby była taka jak mówisz to większość budowanych obiektów już dawno by się rozpadła [silka ma ponad 100lat?].
Poczytaj więcej o tym materiale http://www.grupasilikaty.pl/zalety-silikatow.php
Zresztą każdy materiał ma swoje dobre i złe strony, a wszystko zależy od tego jaki dom chcesz po wybudowaniu uzyskać.
@kravat: dziś przeglądałem ich projekty, nawet mi się cośtam spodobało, ale ja jestem jeszcze daleko w dupie, bo nadal nie mam pojęcia, czy kanadyjczyk, czy prefabrykat, czy coś jeszcze zupełnie innego, dlatego tak tylko luźno rozpytuję. Jeśli nie masz autorskiego tagu, na pewno na priv wbiję poprosić o dziennik, muszę się doszkolić