Wpis z mikrobloga

Drodzy Mirki i Mirabelki,

ponieważ po raz kolejny widzę plakat, na którym jest napisane "POLISH DEATH CAMPS", w świadomości osób z całego świata zostanie właśnie ten przekaz, nawet pomimo, że wcześniej jest napisane "there were no", w związku z czym tego napisu NIE MOŻE BYĆ. Dzieje się tak, dlatego, że mózg podświadomie nie akceptuje słowa "nie". Myślałem, że ktoś z Was to poprawi i będziecie się posługiwać poprawną wersją plakatu. Ale ponieważ od chyba roku nikt tego nie zrobił, przez ten rok kilkanaście/kilkadziesiąt razy natknąłem się na plakat z niewłaściwym podpisem, #!$%@?łem się i postanowiłem sam to zrobić w 5 minut w Paincie. Proszę Was, żebyście od teraz korzystali z mojej wersji plakatu, gdyż jest (jak myślę) właściwie zaprojektowany.

Miałem dziadka, który przebywał w niemieckim obozie koncentracyjnym Bergen Belsen na terenie III Rzeszy Niemieckiej za sabotaż przeciwko Niemcom w niemieckiej fabryce samolotów wojennych, więc określenie Polish Death Camps jest dla mnie w pewien sposób bolesne. Jak to piszę, mam łzy w oczach...

Inną sprawą jest link - prowadzi do jakiegoś ironicznego filmiku na YouTube z Hitlerem. Tak też nie powinno być, powinna być strona na prywatnym serwerze, która w sposób krótki i zwięzły wyjaśni o co chodzi z obozami. Że były NIEMIECKIE, NA TERENIE OKUPOWANEJ POLSKI. Czy potrafilibyście to zmienić? Obcokrajowcy mogą nie zrozumieć ironicznego przekazu, lepiej napisać prawdę, w krótki i zwięzły sposób. Ponadto mogą nie znaleźć kilku minut, żeby obejrzeć filmik, który ich nawet nie dotyka w bezpośredni sposób. Lepszy byłby krótki przekaz, na który obcokrajowcy mogliby poświęcić chociaż minutę ze swojego życia. Proponuję, żeby zamiast odniesienia do filmiku na YouTube było odniesienie do tego tekstu: https://en.wikipedia.org/wiki/%22Polish_death_camp%22_controversy

Pozdrawiam,
Tomasz

trochę tagów, żebyście pomogli to wynieść w gorące:
#historia #polska #niemcy #patriotyzm #obozykoncentracyjne #zydzi #nacjonalizm trochę #afera bo co jakiś czas jest afera w tym temacie i trochę #oswiadczenie
g.....m - Drodzy Mirki i Mirabelki,

ponieważ po raz kolejny widzę plakat, na który...

źródło: comment_MteRUiJoe22WjnEf0ORCdn2411jStgSR.jpg

Pobierz
  • 5
@Nebayh: Może kiedyś zrobię z tego osobny wpis na mirko, ale generalnie wtedy jeszcze nawet nie miał wieku poborowego i został wcielony siłą do pracy w niemieckiej fabryce samolotów, ale doprowadził do sabotażu w fabryce, przez który co najmniej kilka niemieckich samolotów w locie zostało rozbitych i przez to został wysłany do niemieckiego obozu koncentracyjnego na terenie III Rzeszy.