Wpis z mikrobloga

#arduino #elektronika #ledcube

Dzisiaj jesteśmy już po 10h tworzenia, debugowania i dokumentowania. Deadline na jutro :) Natomiast całość zaczyna się już całkiem konkretnie prezentować, teraz zostało głównie pisanie animacji. Wczoraj padła jakaś dioda, dzisiaj sypał się mikrokontroler jakby chciał nam całość spalić, a wcześniej w ogóle odmawiał współpracy. Bym nie pomyślał że można przy takim projekcie przeżyć tyle stresu :-]

Dla zainteresowanych ostateczny (mam nadzieję) wygląd płytki:

Góra

Dół
źródło: comment_PNwhrrn9K7B630gcVXbV3SzS9MQbGJbZ.jpg
  • 16
@LukaszW: Post mi się zdublował więc usunąłem i piszę tu. Nie wiem jeszcze jak to będzie, bo chyba Uczelnia sobie rości prawa do naszych projektów i nie wszystko nam wolno, będę się musiał zorientować. Ale oczywiście najchętniej bym wszystko wrzucił na Majsterkowo :) Póki co, jak jesteś zainteresowany to mogę Ci przesłać dokumentację, bo publicznie jej raczej nie udostępnię.

@Karol4722: @Solitary_Man: Poprawione
@Analityk: Atmega 328, ta sama co w Arduino Uno. W zasadzie wyjęta bezpośrednio z płytki. AS6 - nic mi to nie mówi.

@plkwykop: no jeszcze ogarnę później jak to wygląda dokładnie, póki co kodzę dalej ;)
@Analityk: Ah, no jeśli chodzi o IDE to wydało mi się oczywiste że używamy Arduino, jako że tak też ten wpis jest otagowany :) Nie znam się na programowaniu mikrokontrolerów na niższym poziomie.
@Analityk: no raczej od Arduino wszystko będzie niższe, jako że tam nawet funkcji main() nie masz, wszystko się dzieje jakby w sandboxie przygotowanym specjalnie dla noobów :)

Drivery? To arduino wszystko sobie ogarnia, ze ściągnąłem IDE i działa.
@Caroo: Dokumentacja mi niepotrzebna, bo i tak raczej nie będę miał czasu i cierpliwości na budowę takiej konstrukcji :D Ale jak byś opisał, to by bylo super, bo kostka wygląda imponująco (a przy okazji byś zgarnąć 50% rabatu do Nettigo;)