Wpis z mikrobloga

Krater Lochnagar powstał po wybuchu ogromnej ilości materiałów wybuchowych (wciąż trwa debata nad tonażem przyjmijmy za pewnik 27 ton). Brytyjscy saperzy wykopali podziemny tunel o długości 600 metrów, aby dostać się pod linie okopów niemieckich. 1 lipca 1916 roku (rozpoczęcie ofensywy pod Sommą) ładunek ulega detonacji. Po wybuchu zostaje krater o głębokości 30 i szerokości 90 metrów. Przyjmuje się, że wybuch "miny Lochnagar" był najgłośniejszym dźwiękiem stworzonym przez ludzkość do testów atomowych. Pierwszy dzień tej gigantycznej operacji będzie wielką porażką brytyjskiej armii. Zaledwie pierwszego dnia zginie 21 000 żołnierzy, a 40 000 zostanie rannych (dla zobrazowania: współczesny stadion piłkarski strat w ludziach - pomyślcie o logistyce i transporcie rannych plus chirurdzy i opieka). Przed rozpoczęciem operacji ostrzeliwano pozycje wroga przez 6 dni (nieustannie – może 7. Zależy jak się na to patrzy). Zużyto 1 500 000 – 2 000 000 pocisków artyleryjskich, które i tak w większej mierze nie naruszyły umocnień niemieckich.

#fotografia #fotohistoria #historiajednejfotografii #historia #iwojnaswiatowa

Errata: Dodałem wcześniej to na mikroblogu, ale jak widzicie jestem zielony i nie opatrzyłem tagami. Zamierzam dodawać różne ciekawostki z I Wojny Światowej - czasem list, fotografie albo cytaty, żeby przybliżyć ten zupełnie szalony konflikt.
myrmekochoria - Krater Lochnagar powstał po wybuchu ogromnej ilości materiałów wybuch...

źródło: comment_QE0xLyEGzxB5ecHd1TeP74XwvikU1B7w.jpg

Pobierz
  • 21
@Zwanek: @Felonious_Gru: może być #wojnaodkuchni i ewentualnie coś jeszcze. Może #myrmekochoria, ale to megalomania

@Dr_Greg_House: W tym tekście, o którym mówiłem jest link do dokumentu, który opisuje losy współczesnych saperów, którzy oczyszczają pobojowiska i wciąż wiele żyznych terenów wręcz zaminowane i co najmniej kilku z nich ginie na rok https://www.youtube.com/watch?v=qqMOjpFH6g8

@sbcs: Ja jestem prostym chłopem i pozwól, że się powtórzę: Nie ma nic wspanialszego niż użyteczność i
@myrmekochoria:

Przyjmuje się, że wybuch "miny Lochnagar" był najgłośniejszym dźwiękiem stworzonym przez ludzkość do testów atomowych.


?
Chyba "przed testami atomowymi"

współczesny stadion piłkarski strat w ludziach


Paaanie, ale jak tłumaczysz coś z angielskiego to potem to przeczytaj bo są takie kwiatki w tekście, że ciężko się to czyta.
ierwszy dzień tej gigantycznej operacji będzie wielką porażką brytyjskiej armii. Zaledwie pierwszego dnia zginie 21 000 żołnierzy, a 40 000 zostanie rannych


@myrmekochoria: No to jak to jest, że minę zdetonowali Brytyjczycy i dzień po jej zdetonowaniu zginęło ich 21 000 a 40 000 zostało rannych? O_o
@M4lutki: Nie tłumaczę niczego z angielskiego. Większość ludzi była na stadionie piłkarskim w swoim życiu kiedyś (nie chodzi o słynne długości do których prawdopodobnie pijesz) i widziała masę (50 - 60 tysięcy ludzie, która jest porównywalna z tym co się tam stało - to tylko tak dla zobrazowania. Takie mentalne ćwiczenie

@-PPP-: To nie wybuch miny zabił tych ludzi. Tak naprawdę ta eksplozja zabiła mało żołnierzy. Opisywałem start ofensywy pod
@myrmekochoria: Ciekawostka ok ,ale strasznie nieskładnie napisana.

Napisałeś o podkopie saperów i o detonacji, ale brak informacji skąd wziął się ładunek wybuchowy. Na początku myślałem, że oni wysadzali niemieckie zapasy. Musiałem poszukać w google co tam naprawdę się stało.
Może nie jest jasno ( czytanie ze zrozumieniem) napisane


@myrmekochoria: Człowieku to jest napisane totalnie po łebkach na #!$%@?. Czytanie ze zrozumieniem nie ma tu nic do rzeczy, bo właśnie czytając ze zrozumieniem nic konkretnego nie da się z tego tekstu wyczytać.

ale to brytyjscy saperzy wykonali tunel i brytyjscy żołnierze atakowali niemieckie pozycje.


@myrmekochoria: No to jest jeszcze jasno napisane i mniej więcej do tego momentu w twoim tekście