Wpis z mikrobloga

@Szpenio: Oczywiście, że mamy. Nie jest tajemnicą. Każdy kierowca za polecenie kierowcy otrzymuje dokładnie taki sam bonus. Reasumując: Jeżeli rejestrujący się kierowca wykona 55 kursów, zarówno polecający jak i polecony otrzymają po 150 zł bonusu.

@pila_mechaniczna: nie mamy informacji co do dokładnej daty, jednak myślę, że to kwestia kilku tygodni :)
@Szpenio: Każdy kierowca ma swój kod polecający. Jeżeli przy rejestracji nowy kierowca go poda, w systemie zostaje odznaczone, że dany kierowca zarejestrował się z kodu polecającego. Po wykonaniu 55 kursów na konto obu doliczany jest bonus.
@nekti: W tej chwili 2005 to jest najstarszy rocznik jaki może być. Ale będzie mógł jeździć tylko do 31 grudnia 2015.

Co do wymagań od samochodu:
- 4/5 drzwi,
- maksymalnie 10 letni,
- z ważnym OC i przeglądem

Co do wymagań od kierowców:
- Ukończone co najmniej 21 lat,
- niekaralność,
- nigdy nie zostało odebrane prawo jazdy za np. jazdę pod wpływem.
@Szpenio: Za sobą mam ponad 700 kursów. Na szczęście nikt nigdy mi się nie zrzygał do samochodu (jeszcze:D). Dwa razy pozwoliłem wsiąść z jedzeniem i dwa razy się na tym przejechałem, więc już nie pozwalam. Kilkanaście razy otrzymałem zgłoszenie od klientów z małym dzieckiem - ale w takich sytuacjach również odmawiam kursu. Z tych ciekawszych sytuacji to pomyłki klientów, którzy miejsce, w które chcą jechać wpisują jako miejsce odbioru, a potem
@mpcorp: jest dużo czynników, które wpływają na to ile można zarobić. Wpływ na ilość kursów ma pora w jakiej się jeździ, pogoda, dzień tygodnia i okres wzmożonych imprez masowych. W pierwszych miesiącach Uber oferuje na prawdę ekstra bonusy. Nie wiem jak będzie we Wrocławiu i Poznaniu, ale w Krakowie czy Warszawie dawali 500 zł w pierwszym dniu za samo zalogowanie się do systemu przez 10 godzin. Potem dopłacali po 20 zł
@mpcorp: Nie, koszty paliwa i serwisu auta są zbyt indywidualne, bym mógł je wziąć pod uwagę. Jest różnica pomiędzy Skodą Fabią na gaz, a np audi A6 3.0 TDI. 600-800 zł po odjęciu prowizji Ubera, która wynosi 20% (natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że dopóki są dopłaty do kursów, to tak na prawdę Uber mało tego, że nie zarabia tych 20% to jeszcze musi dopłacić). W moim przypadku koszty paliwa to