Wpis z mikrobloga

@empe: jeszcze nie. Moje główne dochody pochodzą ze spekulacji kontraktami. Trochę mam odłożone w akcjach. Ale teraz planuję, aby akcje przeżucić na ikze ~5000zł i tyle samo na konto żony. W przyszłym roku odliczę podatek no i dalej w ikze będę budował pozycję na "emeryturkę". Taki mały plan na razie, aczkolwiek jeszcze nie wdrozony w zycie... Muszę doczytać, co stanie się z kasą w przypadku mojej śmierci - muszę jakąś ją
@empe: btw. jeżeli dosyć często będziesz obracał akcjami itp. to warto założyć konto SII. Jak masz konto sii, to w bossa masz obniżone prowizje na akcje i kontrakty (nie wiem jak jest z obligacjami). Pozdrawiam
@empe: co do bossy to masz już chyba dostęp do najlepszych narzędzi oferowanych na Pl rynku. Wg mnie boś ma najlepsza ofertę, chociaż możliwości brokwerów zagranicznych (prowizje, narzędzia, dostęp do wielu rynków) jest o kilka poziomów wyższy. Ciekawi mnie tylko, dlaczego IKE chcesz mieć w DM PKO, a IKZE w boś. Why? Pozdro
@bill-adamsonn: Wiesz co postanowiłem podzielić oszczędzanie na dwa "portfele" jeden stabilny/bezpieczny a drugi dynamiczny/ryzykowny.

Mam takie przekonanie, że obligacje skarbowe są najbardziej bezpieczną formą oszczędzania i w tym przypadku nie zależy mi tak bardzo an zysku co na stabilności i pewności.

A co do drugiej części to znajomy mnie przekonał, że DM BOŚ to dobre rozwiązanie i Ty również mnie w tym utwierdziłeś.
@empe: Ok. Ale IKE dalej możesz mieć też w DM BOS. W DM BOS ma się jakiś ograniczony dostęp do obligacji? Wydaje mi się, że nie. No chyba, że twoja strategia zakłada nie tykanie kasy z obligacji, a mając je w IKE w DM BOS mógłbyś być narażony na taką pokusę. To jak jest?
@bill-adamsonn: to też prawda z tym tykaniem.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Założenia mam takie, że wpłacam i zapominam, że je mam:) No przynajmniej przy Obligacjach tak będzie. Bo przy akcjach trzeba będzie to jakoś nadzorować pewnie:)

Ale tak jak piszesz, chcę aby to była kasa, która będzie pracować 35 lat:)