Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą sprzed paru chwil, wrzucam pierwszą porcję ciekawostek związanych z Grą o Tron. Specjalnie dla @janushek nie taguje tego /seriale ( ͡º ͜ʖ͡º) Dajcie znać, czy taka forma ciekawostek Wam odpowiada. Wrzuciłbym zdjęcia po każdej ciekawostce, ale niestety nie jest to możliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°) Być może niektóre znaliście, ale myślę, że znajdą się tu takie, których byście się nie spodziewali! Nie wytaczam od razu ciężkich dział, więc bardziej powszechne też będę wrzucał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Mimo swojej nieustannej walki na ekranie, Peter Dinklage (Tyrion) oraz Lena Headey (Cersei) są prywatnie dobrymi przyjaciółmi. To właśnie Peter zasugerował, że Cersei Lannister może zostać zagrana przez Lenę

2. Aktor Peter Vaughan odgrywający rolę Aemona Targaryana, jest częściowo ślepy

3. Richard Brake, który gra Nocnego Króla, grał również zabójcę rodziców Bruce'a Wayne'a w filmie Batman: Początek

4. Gwendoline Christie, aktorka grająca Brienne z Tarthu, nie zna swojej dokładnej daty urodzin; wie, że urodziła się w 1978

5. Aktor odgrywający rolę Viserysa Targaryena, Harry Loyd jest praprawnukiem Charlesa Dickensa, angielskiego powieściopisarza

6. Jack Glesson (Joffrey) grał małego, słodkiego chłopca w filmie Batman: Początek

7. Inspirację dla stroju Oberyna Martella czerpano z ubioru słynnego muzyka, Jimiego Hendrixa

8. Księżycowe Drzwi w książce, nie są otworem w podłodze, tylko wielkimi drzwiami w ścianie

9. Tyrion jest jedyną postacią, która pojawiała się w każdym odcinku 5 sezonu Gry o Tron

10. Carice Van Houten (Melisandre) otrzymywała groźby po odcinku ze spaleniem córki Stannisa

Jakbyście mieli jakieś wątpliwości, to piszcie, mam nadzieję, że wyprowadzę Was z błędu, a może to Wy mnie wyprowadzicie! Ogólnie jakbyście mieli jakieś wątpliwości co do jakiegoś wątku z Gry o Tron do dawajcie do mnie :D

Wołam również zainteresowanych, którzy skomentowali lub dali plusa mojemu wpisowi (Jeśli też chcecie żeby Was wołać, walcie do mnie, albo po prostu obserwujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

@gdziemojeciastka: @vxrd: @masowe-duraczenie: @alma_: @Comboman: @IroL: @KaTtrrA: @hubsson: @8Dawid88: @FishuSG: @panpe:

#ciekawostki #graotron #got #gameofthrones #ciekawostkigot
  • 13