Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się forsa?
  Jak nie to obejrzyjcie, zobaczycie jak łatwo można roztrwonić 80 tysięcy.
  Jest sobie młoda para z 2 dzieci, żyją tylko z 500+ (łącznie mają 1000 zł na 4 osoby na miesiąc!), nie mają ciepłej wody, ze ścian odpada tynk, dieta to się opiera chyba na czokoszokach, ale nagle bum! dostają 80 tysięcy, mogą z nimi zrobić co tylko chcą, wydać na co tylko chcą - robią zakupy za kilka tysięcy w markecie (jedzenie, zabawki, ciuchy itd.), kupują telewizor i xboxa za ~7 tysięcy, powroty z zakupów taksówką, ona codziennie chodzi a to do kosmetyczki, do fryzjera i lekką ręką wydają 20 tysięcy w 10 dni nie robiąc tak naprawdę nic pożytecznego dla domu ani tych dzieci.
  On jednak trochę rozsądku, zaplanował remont i zaczął go robić, ale ona woli jednak stawiać koleżance sesje u kosmetyczki xD

  Oglądałem to wczoraj z różową, to aż mnie trzęsło z głupoty innych. Takim ludziom według mnie nawet to 500+ się nie należy bo i tak tego dobrze nie spożytkują, tylko roztrwonią na głupoty i żadnego pożytku z tych ludzi nie będzie.
  Ani ona ani on nie pracowali, ale jak dostali te pieniądze, to on powiedział, że to dla niego szansa i może pójdzie do pracy bo zrobi kursy (kupił sobie nawet smartwatcha żeby mógł na tych kursach ściągać).

  Serial idealnie pokazuje, dlaczego takim ludziom nie należy się żadna pomoc od nas podatników - nie potrafią sobie poradzić, to nawet jak dostaną pieniądze nic się nie zmieni, bo nadal to są te same osoby, co dostają pieniądze "ZA DAAAARMO" i jak do pracy nie są chętni to i tak pracować nie będą.

  A najlepsza scena była, gdy on do niej mówił że do końca miesiąca chyba 7 złotych im zostało, a kolejna scena jak rozmawiają w łazience, a ona pali fajkę... Kasy nie ma na jedzenie, ale na fajki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Trzymajcie linka:
  http://player.pl/programy-online/dzien-w-ktorym-pojawila-sie-forsa-odcinki,5055/

  pokaż spoiler #oszczedzanie #500plus #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

  odpowiedzi (131)

 • odpowiedzi (50)

 • avatar

  #szkolastandard

  Tym razem zwracam uwagę na bardzo ciekawy (i przy tym dość niebezpieczny) wątek tzw. "false friends" - czyli słów, które brzmią/wyglądają podobnie w języku polskim i angielskim, ale znaczą zupełnie coś innego. Oto pierwsza porcja tego typu "pułapek". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #angielski #jezykangielski #angielskizwykopem pokaż całość

  odpowiedzi (56)